Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2014!

Konference Nostradamus láká na přednášky mezinárodních vědeckých expertů

Ve dnech 3. - 5. června 2013 je pořádána v rámci projektu SoftComp, reg. č. CZ.1.07/2.3.00/20.0072 a ve spolupráci s Fakultou elektrotechniky a informatiky Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava mezinárodní konference NOSTRADAMUS. Třídenní setkání se zaměří na predikci, modelování a analýzu komplexních systémů. Letos opět přináší špičku světových odborníků na daná témata.

,,Jsme rádi, že naše pozvání přijaly vědecké kapacity jako Guanrong Chen, který je ředitelem centra pro výzkum chaosu a komplexních systémů v Hong Kongu." přiblížil organizátor konference prof. Ivan Zelinka. Mezi významné účastníky jistě patří i dvojice ruských vědců Gennady Leonov a Nikolaj Kuznetsov, kteří se zaměřují na dopad chaotických dynamik na industriální aplikace. Z českých zástupců bude přednášet člen astrofyzikálního ústavu AV ČR dr. Petr Škoda, který je expertem v oboru astroinformatiky.

Veškeré bližší podrobnosti pro návštěvníky včetně programu jsou zveřejněny na internetových stránkách www.nostradamus-conference.org.

O projektu:

SoftComp je projekt, který je spolufinancován z Evropského sociálního fondu
a státního rozpočtu ČR. Jeho hlavním cílem je podpora a expanze vědeckých
a pedagogických schopností řešitelského týmu v oblasti softcomputingových metod. Zprostředkovává a inicializuje výměnu informací mezi členy akademické obce
a širokou technickou veřejností.

prof. Ing. Ivan Zelinka, Ph.D.

VŠB-TU Ostrava

Email: ivan.zelinka@vsb.cz