Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2014!

AVE ART !!! Průřez tvorbou studentů umělecké školy AVE ART OSTRAVA

Soukromá střední umělecká škola Ave Art Ostrava vystavuje v galerii VŠB-TUO pravidelně a i letos představuje tvorbu svých studentů. Cílem a hlavní náplní školy je představit a zprostředkovat široké veřejnosti činnost a výsledky jednotlivých studijních oborů, kde studenti řeší konkrétní zadané úkoly, se kterými se v budoucnu mohou setkat v rámci své odborné profese.

V galerii budou k vidění práce studentů, které vznikly v posledních dvou letech. Jedná se zejména závěrečné nebo klauzurní práce. Letos se na půdě galerie představí i obor interiérový design se svými modely a návrhy řešení interiérů nebo jednotlivých výrobků, které jsou součástí našeho života. Výstavu pak doplní práce studentů oboru grafický design a také kresby.

Za dobu své existence se škola prezentovala na mnoha místech regionu a získala tak nezastupitelné místo v nabídce uměleckého školství. Škola dlouhodobě buduje svoji image a snaží se, aby jejich výstupy a výtvarné počiny byly součástí našeho každodenního života. Výtvarná díla studentů školy můžete spatřit na mnoha místech kolem sebe: sochy na náměstích, plastiky a reliéfy ve veřejných budovách, grafiky, malby a knižní publikace. Činnost školy daleko přesahuje hranice severomoravského regionu.

Základní myšlenkou existence školy je oživení tradiční řemeslné tvorby v regionu severní Moravy, s přesahem do dalších míst republiky. I přes své krátké trvání - v červnu 2006 opustili školu první absolventi - se již výrazným způsobem zapojila do mnohých uměleckých aktivit. Studenti pravidelně vystavují a účastní se sympozií nejen v městech našeho kraje, ale jméno AVE ART začíná být známé i v mnohých částech Moravy, Čech, Slovenska a Polska.

Výstava AVE ART !!! potrvá od 28. června do 30. srpna 2013. Vstup do galerie je zdarma.

Vloženo: 28. 6. 2013
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět