Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2014!

Provoz první univerzitní mateřské školy v kraji zahajuje 2. září!

V pondělí 2. září 2013 se otevřou brány první univerzitní mateřské školy v Moravskoslezském kraji, která má sídlo v kampusu Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Přesně v 9.00 bude slavnostně zahájen provoz zařízení, které je v rámci vysoké školy unikátní. Více než 50 dětí studentů a zaměstnanců univerzity bude navštěvovat jednu z nejkrásnějších a nejbezpečnějších školek, která byla jako jediná univerzitní školka v ČR od samého počátku projektována a postavena pouze pro děti.

„Jsem rád, že naše univerzita rozšiřuje nabídku služeb. Naši studenti a zaměstnanci mohou umístit své děti v univerzitní mateřské škole a v klidu se pak věnovat studiu, práci, či výzkumu", říká rektor VŠB-TUO Ivo Vondrák.

Rozhodnutí o zřízení vlastní MŠ přijalo vedení univerzity již před dvěma lety, přičemž se nechalo inspirovat podobnými zařízeními na jiných vysokých školách u nás, především na ČVUT v Praze, kde školka pro děti zaměstnanců a studentů úspěšně funguje již pátým rokem

Provoz školky se v následujícím školním roce podařilo financovat z dotace v rámci operačního programu EU Lidské zdroje a zaměstnanost, takže rodiče budou v prvním roce hradit pouze stravné.

Otevírací doba školky je přizpůsobena specifickým potřebám provozu na vysoké škole, aby bylo možné například děti vyzvedávat později, než je běžné v jiných školkách. Univerzitní MŠ nabízí díky úzké spolupráci se špičkovou anglickou školkou a základní školou Monty School nadstandardní výuku angličtiny pro děti už od 2 let a také velmi intenzivní předškolní přípravu pro děti v posledním ročníku školky. Samozřejmostí je i pestrá nabídka odpoledních aktivit pro všechny děti a možnost využít rozlehlou zahradu s dostatkem různých hracích prvků a lákavých zákoutí.

Ředitelkou školky je Mgr. Vlasta Tobolíková s bohatými zkušenostmi s řízením školního zařízení, která se zasloužila o zápis školky do rejstříku škol MŠMT, čímž se nová MŠ stala součástí oficiální české vzdělávací soustavy.

Více na www.vsb.cz/skolka

Vloženo: 29. 8. 2013