Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2014!

Poslední barvy Václava Vrby

V pondělí 2. září 2013 zahajuje v galerii VŠB-TUO výstava obrazů s názvem „Poslední barvy Václava Vrby“. Výstava je realizována k nedožitým 80. narozeninám ostravského autora, který v květnu tohoto roku nečekaně zemřel.

Václav Vrba se ve svých dílech snažil poodhalit svůj názor na život a sdělit divákům své východisko z bezútěšnosti, kterou mnozí pociťují. Ve Vrbově pojetí není život jen konzum a televize, vytvářející závislosti. I bez nich je život plný pozoruhodností a šťastných okamžiků.

Vrba ve svých obrazech poskytuje čitelné a opravdové řešení pro člověka, žijícího normální život. Vrbovy obrazy vynikají pestrými barvami, které zaujmou na první pohled a donutí člověka k podrobnému zkoumání díla a následně k zamyšlení.

Absolvent Vyšší umělecko-průmyslové školy v Praze se kromě malby věnoval i sakrální architektuře a interiérům kostelů. Za svůj život realizoval celou řadu výstav, ta v univerzitní galerii je jeho poslední. „Chtěl bych, aby lidé mé obrazy nejen viděli, ale aby je dokázali i prožít a tak si z nich taky něco odnesli do svého podvědomí," řekl o svých dílech autor.

Výstava „Poslední barvy Václava Vrby" v galerii VŠB-TUO v Ostravě-Porubě potrvá až do 27. září 2013. Výstava je zpřístupněna denně od 8:00 do 17:00 hodin a vstup do galerie je zdarma.

Vloženo: 2. 9. 2013