Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2013!

FMMI PŘEDVEDE NA DNECH NATO SVÁ RYCHLÁ KOLA

Letošní Dny NATO se konají na Letišti Leoše Janáčka ve dnech 21. a 22. září 2013. Jejich partnerem se pro letošní rok stala Fakulta metalurgie a materiálového inženýrství (FMMI) VŠB-TUO. Účastníci akce se tak mohou seznámit se studijními programy, obory a produkty výzkumu a vývoje této fakulty.

Na tuto akci fakulta uvolnila vozidla, která vznikla na její půdě. Prototypy vzešly z laboratoří Katedry materiálů a technologií pro automobily za podpory MŠMT, TAČR a byly hrazeny z Operačního programu vzdělání pro konkurenceschopnost. Na jejich stavbě se podíleli i studenti.

V rámci doprovodného programu se předvede Stavebnice experimentálního vozidla na platformě mechanických skupin VW brouk s upraveným motorem. Tato stavebnice je osazená měřící aparaturou pro snímání vibrací v průběhu jízdy.

Na stánku FMMI bude dále prototyp sportovního automobilu StudentCar FireLine. Design tohoto vozu vznikl ve spolupráci se studenty průmyslového designu Baťovy univerzity ve Zlíně a studenty Katedry materiálů a technologií pro automobily z FMMI, VŠB–TUO. Více o práci na Katedře materiálů a technologií je možno nalézt na webových stránkách www.studentcar.cz.

„Na Dnech NATO budeme letos poprvé. Rádi bychom tuto akci využili k představení Fakulty metalurgie a materiálového inženýrství jako moderní materiálově technologické fakulty, která jako jediná v ČR nabízí studijní obory spojující materiály, technologie a design aplikované na stavbu sportovních automobilů," říká doc. Ing. Petr Tomčík a zároveň dodává: „FMMI má špičkově vybavené laboratoře, ve kterých probíhá velmi atraktivní výuka spojená s výzkumem a vývojem."

Konkrétní nabídka programů a oborů FMMI je k nalezení na webových stránkách www.fmmi.vsb.cz/cs/. FMMI zapojuje talentované studenty i do výzkumně vývojových projektů, které mají praktické výstupy, konkrétně teď finišují práce na přípravě elektrického supersportu pro jízdní zkoušky, u kterého je plánovaná malosériová výroba. Docent Tomčík poznamenal, že design ani žádné technické detaily však zatím prozradit nemůže.

Vloženo: 16. 9. 2013
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět