Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2014!

Na 1 500 dětí nahlédlo pod pokličku vědy a techniky na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava se dnes proměnila v místo celodenní vědecké exhibice. V rámci akce Poznej správnou techniku ukázala každá fakulta, katedra i laboratoř to nejzajímavější ze své činnosti. Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava se dnes proměnila v místo celodenní vědecké exhibice. V rámci akce Poznej správnou techniku ukázala každá fakulta, katedra i laboratoř to nejzajímavější ze své činnosti.

Akci navštívilo 1 500 studentů ze základních a středních škol. Návštěvníci se seznámili s roboty či elektromobily, které sestavili studenti školy, mohli ochutnat popcorn z fluidního kotle nebo se dozvědět, co lze vyrobit z nanovláken. Během dne zhlédli návštěvníci 3 inovativní science show Michaela Londesborougha, který do experimentu zapojil i diváky pomocí mobilních telefonů.

„Těší nás zájem veřejnosti o akce, které v rámci kampaně Zlepši si techniku pořádáme. Dnes nás navštívilo na 1 500 zájemců o vědu a techniku, což zcela předčilo naše očekávání. Například na výstavu Svět vědy, která je umístěna v nákupním centru Avion, přišlo již více než 5 000 návštěvníků. Je vidět, že věda a technika budí v lidech zájem a zvědavost," zhodnotil rektor VŠB – Technické univerzity Ostrava Ivo Vondrák.

Na více než devadesáti stanovištích představila univerzita nepřebernou škálu a pestrost technických oborů. Návštěvníci se mohli seznámit s automatizovanými svářecími systémy, navštívit mohli zkušebnu supravodičů. Kromě zajímavých produktů byl na akci k vidění živý video streaming mezi dvěma hlavními budovami nebo si žáci a studenti mohli odnést suvenýr v podobě fotografie s motivem Zlepši si techniku z Fotonautu. Během dne proběhly tři inovativní science show Smokemana Jiřího Horáka a Michaela Londesborougha, kteří do experimentu zapojili i diváky pomocí mobilních telefonů.

Akce Poznej správnou techniku, kterou VŠB – Technická univerzita Ostrava pořádala v rámci kampaně Zlepši si techniku, přivítala během celého dne 1 500 studentů z cca 50 středních a základních škol Moravskoslezského kraje.

Smyslem popularizační kampaně Zlepši si techniku je připomenout mladým lidem, že věda je sice náročná, ale také atraktivní a perspektivní. „Chceme, aby kampaň v žácích a studentech podnítila zájem o vědu a techniku a přesvědčila je, že věda v žádném případě není nudná a že má smysl ji studovat," dodal Ivo Vondrák, rektor Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava.

Vloženo: 17. 10. 2013