Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2014!

Výstava SVĚT VĚDY začíná putovat po městech Moravskoslezského kraje. První zastávka je ve Frýdku-Místku

Výstava SVĚT VĚDY, kterou pořádá Vysoká škola báňská – Technická Univerzita Ostrava v rámci kampaně „Zlepši si techniku“, již několik týdnů informuje veřejnost o historii a současnosti vědy, o vynálezech, které nám mění život a o lidech, kteří za nimi stojí.

Nejen k vidění budou alternativní energetické suroviny, ztužidlo pro stavbu mrakodrapů, nezničitelné brzdy a řada dalších praktických ukázek vědecké a výzkumné práce. Během expozice v Ostravě ji zhlédlo přibližně 7 500 lidí. Nyní výstava začíná putovat po městech Moravskoslezského kraje a od příštího týdne ji mohou zájemci vidět na Střední průmyslové škole, Obchodní akademii a Jazykové škole Frýdek-Místek. Vstup na výstavu je zdarma.

Výstava SVĚT VĚDY je členěna na 3 tematické celky. Součástí první části je řada zajímavých informací ze života vědců, kteří svými objevy ovlivnili celý svět. Druhá část výstavy je věnována zajímavostem vědy a výzkumu a interaktivním exponátům, které zaujmou každého návštěvníka. Poslední část ukazuje práce žáků a studentů, kteří tvořili projekty na téma Svět vědy.

Výstavu je možné navštívit na Střední průmyslové škole, Obchodní akademii a Jazykové škole Frýdek-Místek, 28. října 1598, 738 01 Frýdek-Místek od 11. do 17. 11. 2013. Otevřena bude denně od 8.00–17.00.

Výstava je navržena tak, aby bylo možné si expozici prohlédnout samostatně bez průvodce. Na základě dohody s organizátorem je možné zajistit průvodce. Více informací o výstavě včetně registrace na www.zlepsisitechniku.cz nebo na tel.: +420 607 037 193.

Do konce roku navštíví výstava ještě Nový Jičín, Bruntál a Český Těšín.

Vloženo: 8. 11. 2013