Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2013!

Výstava SVĚT VĚDY navštíví Nový Jičín

Výstava SVĚT VĚDY, kterou pořádá Vysoká škola báňská – Technická Univerzita Ostrava v rámci kampaně „Zlepši si techniku“, již několik týdnů informuje veřejnost o historii a současnosti vědy, o vynálezech, které nám mění život a o lidech, kteří za nimi stojí.

Nejen k vidění budou alternativní energetické suroviny, ztužidlo pro stavbu mrakodrapů, nezničitelné brzdy a řada dalších praktických ukázek vědecké a výzkumné práce. Během expozice v Ostravě ji zhlédlo přibližně 7 500 návštěvníků. Nyní výstava putuje po městech Moravskoslezského kraje a již tento týden ji mohou vidět i lidé v Novém Jičíně. Vstup na výstavu je zdarma.

Výstava SVĚT VĚDY je členěna na 3 tematické celky. Součástí prvního z nich je řada zajímavých informací ze života vědců, kteří svými objevy ovlivnili celý svět. Druhá část výstavy je věnována zajímavostem vědy a výzkumu a interaktivním exponátům, které zaujmou každého návštěvníka. Poslední část ukazuje práce žáků a studentů, kteří tvořili projekty na téma Svět vědy.

Výstavu je možné navštívit v místě Krajského zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a informačním centru (KVIC), Štefánikova 7, Nový Jičín, od 20. do 26. 11. 2013. Otevřena bude denně od 8.00 do 17.00.

Výstava je navržena tak, aby bylo možné si expozici prohlédnout samostatně bez průvodce. Na základě dohody s organizátorem je možné zajistit průvodce. Více informací o výstavě včetně registrace na www.zlepsisitechniku.cz nebo na tel.: +420 607 037 193.

Do konce roku navštíví výstava ještě Bruntál a Český Těšín.

Vloženo: 18. 11. 2013
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět