Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2014!

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava spustila virální kampaň

K čemu lze využít kravský plyn? Na tuto bizarní otázku odpovídá virální video, které tento týden spustila Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava. V něm se snaží studenti s využitím technických znalostí zprovoznit automobil, který pohání kravské plyny.

Jak takové snažení dopadne, se mohou zájemci dozvědět na http://www.youtube.com/watch?v=nYjQhBRATWo.

Virální video je součástí kampaně Zlepši si techniku, kterou Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava odstartovala letos v létě. Jejím cílem je popularizovat vědu a techniku, která nabízí nepřeberné množství toho, jak ji využívat.

„Ve virálních videích s nadsázkou ukazujeme, že věda není nudná a dokáže vyřešit řadu problémů. Jde o specifický nástroj, kterým primárně cílíme na mladé lidi. Věřím, že i v následujících videích si diváci přijdou na své a minimálně se u nich pobaví," uvedla vedoucí projektů popularizace vědy a výzkumu Klára Janoušková. Na webových stránkách www.zlepsisitechniku.cz se pak zájemci dozví druhou část příběhu, která souvisí s vědeckotechnickými poznatky.

Virální video s krávou je první ze série tří ukázek, které budou během několika týdnů následovat. Další rady, tipy a triky Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava pravidelně zveřejňuje na webu kampaně www.zlepsisitechniku.cz.

Vloženo: 21. 11. 2013