Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2014!

Kulturní a společenské středisko Střelnice ode dneška hostí jedinečnou výstavu SVĚT VĚDY. Přijďte ji navštívit i vy!

Již dnes mohou zájemci v prostorách Kulturního a společenského střediska Střelnice v Českém Těšíně navštívit výstavu SVĚT VĚDY, kterou pořádá Vysoká škola báňská – Technická Univerzita Ostrava v rámci kampaně „Zlepši si techniku“.

Ta již několik týdnů putuje po městech Moravskoslezského kraje a informuje veřejnost o historii a současnosti vědy, o vynálezech, které nám mění život a o lidech, kteří za nimi stojí. K vidění zde jsou alternativní energetické suroviny, ztužidlo pro stavbu mrakodrapů, nezničitelné brzdy a řada dalších praktických ukázek vědecké a výzkumné práce. Vstup na výstavu je zdarma.

Výstava SVĚT VĚDY je členěna na 3 tematické celky. Součástí prvního z nich je řada zajímavých informací ze života vědců, kteří svými objevy ovlivnili celý svět. Druhá část výstavy je věnována zajímavostem vědy a výzkumu a interaktivním exponátům, které zaujmou každého návštěvníka. Poslední část ukazuje práce žáků a studentů, kteří tvořili projekty na téma Svět vědy.

Výstavu je možné navštívit v Kulturním a společenském středisku "Střelnice", Střelniční 256/1, Český Těšín, od 11. do 20. 12. 2013. Otevřena bude denně od 9.00 do 18.00. Vstup na výstavu je zdarma.

Výstava je navržena tak, aby bylo možné si expozici prohlédnout samostatně bez průvodce. Na základě dohody s organizátorem je možné zajistit průvodce. Více informací o výstavě včetně registrace na www.zlepsisitechniku.cz nebo na tel.: +420 607 037 193.

Vloženo: 11. 12. 2013