Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2015!

Žáci základních škol prožijí jarní prázdniny na univerzitě

Více než 30 dětí stráví jarní prázdniny na příměstském táboře Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO), který začal právě dnes. Pracovníci univerzity s nimi prožijí 5 dní plných zábavných aktivit, ve kterých se děti například dozví, co se děje pod povrchem země nebo naopak nahlédnou do hlubin vesmíru.

Jarní příměstský tábor navazuje na úspěšné letní tábory TECH CAMP. Organizátoři o tábor zaznamenali vysoký zájem, jeho kapacita byla naplněna do tří dnů od vyhlášení. Tábor s vědecko-technickou tématikou poskytuje VŠB-TUO zdarma. Program probíhá od 10. do 14. února, od 8 do 17hod.

Děti jsou přirozeně zvídavé, proto v odborné části, která bude probíhat v dopoledních hodinách, navštíví vybraná pracoviště VŠB-TUO. Zapomeňte ale bílé pláště a vážné obličeje. Naše věda víří barvami a zábavou. Pro děti je například připraveno představení Kabaret vědy a techniky, které je dokáže nejen pobavit, ale také něčemu naučit. Za sérií scének a pokusů se skrývá jednoduché, ale důležité poselství o tom, že naše planeta je jedinečná a měli bychom se o ni společně všichni starat.

Zemi se děti budou věnovat i v dalších dnech. Program, který připravili pracovníci Institutu geologického inženýrství, zavede děti pod povrch země i do její historie. S GPSkou v ruce prozkoumají malí badatelé areál VŠB-TUO a jeho okolí. Nezůstaneme ale jenom při zemi, v mobilním planetáriu děti nahlédnou do hlubin vesmíru a dozví se, proč je pro nás důležité Slunce.

Návštěvníky tábora čeká i jeden zajímavý celodenní výlet: v rámci programu navštíví Technické muzeum Tatry v Kopřivnici. Táborový týden pak bude zakončen soutěží, ve které budou děti moci zúročit, co se v předchozích dnech naučily.

Kontakt pro média:

Klára Janoušková