Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2015!

Věda není nuda! Přijďte se přesvědčit na výstavu SVĚT VĚDY, která navštíví Třinec.

Výstava SVĚT VĚDY, kterou pořádá Vysoká škola báňská – Technická Univerzita Ostrava v rámci kampaně „Zlepši si techniku“, již několik týdnů informuje veřejnost o historii a současnosti vědy, o vynálezech, které nám mění život a o lidech, kteří za nimi stojí.

Výstavu hostí od 12. 2. do 19. 2. třinecké gymnázium. Návštěvníci se zde dozvědí informace o dálkově ovládaných robotech, o barvách, které pohlcují smog nebo se podívají na výstroj záchranáře. Vstup na výstavu je zdarma.

Výstava SVĚT VĚDY je členěna na 3 tematické celky. Součástí prvního z nich je řada zajímavých informací ze života vědců, kteří svými objevy ovlivnili celý svět. Druhá část výstavy je věnována zajímavostem vědy a výzkumu a interaktivním exponátům, které zaujmou každého návštěvníka. Poslední část ukazuje práce žáků a studentů, kteří tvořili projekty na téma Svět vědy.

Výstavu SVĚT VĚDY je možné navštívit na Gymnáziu Třinec, na adrese Komenského 713, od 12. 2. do 19. 2. 2014. Otevřena bude denně od 8.00 do 17.00 hodin.

Výstava putuje již od listopadu minulého roku po městech Moravskoslezského kraje a jen v Ostravě ji zhlédlo přibližně 7 500 návštěvníků. Po Třinci je naplánovaná ještě zastávka v Opavě, Havířově a Bohumíně.

Výstava je navržena tak, aby bylo možné si expozici prohlédnout samostatně bez průvodce. Na základě dohody s organizátorem je však možné zajistit průvodce. Více informací o výstavě včetně registrace na www.zlepsisitechniku.cz nebo na tel.: +420 607 037 193.

Kontakt pro média:

Klára Janoušková

E-mail: klara.janouskova@vsb.cz

Mobil: +420 733 627 896

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava

má více než 160 let dlouhou tradici. V rámci své činnosti poskytuje bakalářské, magisterské i doktorské studium na 7 fakultách a ve dvou univerzitních studijních programech v prezenční i kombinované formě. Univerzita realizuje nebo se podílí na mnoha významných projektech v oblasti výzkumu a vývoje a spolupracuje s řadou domácích i zahraničních univerzit a se soukromým sektorem. Další informace na www.vsb.cz.

Vloženo: 11. 2. 2014
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět