Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2015!

Studenti se utkali o investory

Studenti se utkali o investory
Zvítězil nápad skateboardu poháněného elektromotorem s názvem Driwhel, cenu publika získal inovativní obal na zboží zakoupené na internetu.

Centrum podpory inovací Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO) uspořádalo první ročník tzv. Green Light Startup Show, obdoby televizního pořadu Den D. Včera večer své projekty před mezinárodní porotou (Izrael, Polsko) a více než 400 publikem představilo 8 týmů.

Zvítězil nápad skateboardu poháněného elektromotorem s názvem Driwhel, cenu publika získal inovativní obal na zboží zakoupené na internetu. Těchto 8 týmů vybrali pracovníci Centra podpory inovací a další profesionálové z více než 30 nápadů předložených na podzim loňského roku. Poslední tři měsíce s nimi intenzivní formou procházeli vše, co potřebuje znát začínající podnikatel.

Autory vítězného nápadu, elektroboardu Driwhel, jsou tři mladí muži, absolvent VŠB-TUO Daniel Kokotek, Miroslav Peřina a Lukáš Harvan. Svůj elektroboard už mají v procesu patentování, hotový je funkční prototyp a porotu dokázali přesvědčit také promyšleným business plánem. „ Pokud půjde všechno dobře, v srpnu budeme připraveni pro vstup na trh," komentuje Mirek Peřina. Mám obrovskou radost, že vyhrál právě tento nápad" doplňuje ředitel Centra podpory inovací Martin Duda. „Kluci k nám přišli každý zvlášť a s jinými myšlenkami. To, že dnes tvoří jeden tým, že si jdou za svým a mají dostatečné know how, je i zásluhou našeho programu a věřím, že jejich úspěch motivuje další mladé zájemce o podnikání".

Cenu publika získal obalový materiál FairBox, který je určen převážně k zasílání produktů nakoupených z e-shopů. Tímto obalem je lepenková krabice s průzorem, který zajišťuje kontrolu přijatého zboží bez nutnosti poškození obalu. Je-li zboží vadné, či nesouhlasí s objednávkou, je možné takto neporušený obal vrátit bez složitého reklamačního řešení. Také tento nápad je již v procesu patentování.

Cenu organizátorů získala aplikace Transparent City, která dokáže využít mapových podkladů obce k tomu, aby mohla upozorňovat občany na změny v územním plánu či na nové stavby.

Vedle vítězných nápadů se představil například také Petkoš, lis na PET láhve, který svým atraktivním designem a vtipností láká k větší míře třídění odpadu. Když do něj hodíte „petku", okomentuje to například těmito slovy: „Padá petka, něco si přej".

„Těm nejlepším poskytujeme finanční odměnu, ale zejména širokou škálu expertních služeb, která jim v začátku podnikání pomůže", dodává Martin Duda. Green Light je projektem Centra podpory inovací VŠB-TU Ostrava a dalších partnerů, který studentům pomáhá zrealizovat podnikatelské nápady. Je jedinou akcí tohoto druhu v Moravskoslezském kraji. Jeho cílem je podpořit zajímavé a realizovatelné podnikatelské nápady službami, za které by začínající podnikatel musel zaplatit desítky tisíc korun a kvalitně tak urychlit start podnikání. Green Light, to je hlavně Green Light Startup akcelerátor a závěrečná Green Light Startup Show. Obdobným formátem je například StartCube Jihomoravského inovačního centra (JIC).

Více informací naleznete zde: http://cpi.vsb.cz/greenlight/cs

Kontakt pro média:

Klára Janoušková

E-mail: klara.janouskova@vsb.cz

Mobil: +420 733 627 896

Vloženo: 27. 2. 2014
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět