Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2015!

Sport je věda, ukáže originální science show, a zahájí tak výstavu SVĚT VĚDY v Havířově

Výstava SVĚT VĚDY se 5. března přesouvá do Havířova a při té příležitosti je pro návštěvníky připravena další science show dr. Michaela Londesborougha, tentokrát se sportovní tematikou. Výstavu SVĚT VĚDY pořádá Vysoká škola báňská – Technická Univerzita Ostrava v rámci kampaně Zlepši si techniku, aby informovala veřejnost o historii a současnosti vědy, o vynálezech, které nám mění život, a o lidech, kteří za nimi stojí. Výstavu je možné zhlédnout až do 21. března.

Velkým lákadlem je science show dr. Michaela Londesborougha, která představí sport tak, jak ho většina z nás nezná. Co mají společného fyzika, matematika, bruslení a lyžování a jaké jsou vůbec fyzikální hranice lidského těla? Na to a mnohé další otázky odpoví science show, která začíná 5. března od 11 hodin v KD Leoše Janáčka (Dlouhá 46, Havířov).

Výstava SVĚT VĚDY je členěna na 3 tematické celky. Součástí první části je řada zajímavých informací ze života vědců, kteří svými objevy ovlivnili celý svět. Druhá část expozice je věnována zajímavostem vědy a výzkumu a interaktivním exponátům. Návštěvníci uvidí například alternativní energetické suroviny, ztužidlo pro stavbu mrakodrapů, nezničitelné brzdy a řadu dalších praktických ukázek vědecké a výzkumné práce. Poslední část výstavy ukazuje práce žáků a studentů, kteří tvořili projekty na téma Svět vědy.

Výstavu SVĚT VĚDY je možné navštívit v KD Leoše Janáčka, na adrese Dlouhá 36, od 5. března do 21. března 2014. Otevřena bude denně od 8:30 do 17:30 hodin. Vstup na výstavu je zdarma.

Výstava putuje již od listopadu minulého roku po městech Moravskoslezského kraje a zhlédlo ji více než 8 000 návštěvníků. Výstava je navržena tak, aby bylo možné si expozici prohlédnout samostatně bez průvodce. Na základě dohody s organizátorem je však možné zajistit průvodce. Více informací o výstavě včetně registrace na www.zlepsisitechniku.cz nebo na tel.: +420 607 037 193.

Kontakt pro média:

Klára Janoušková