Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2014!

Ostravský pracovní veletrh Kariéra PLUS hlásí rekordní počet vystavovatelů

Sedmý ročník veletrhu Kariéra PLUS poskytne studentům a absolventům moravskoslezských vysokých škol zajímavé nabídky zaměstnání.

Projekt Kariéra PLUS je největším veletrhem pracovních příležitostí v Moravskoslezském kraji. Uskuteční se v úterý 11. března 2014 v aule Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava. Je určen především studentům a absolventům moravskoslezských vysokých škol, srdečně je zvána také široká veřejnost. Letošní ročník Kariéry PLUS je počtem vystavujících firem od roku 2008 rekordní. Návštěvníkům auly VŠB-TUO v Ostravě-Porubě se představí necelá stovka vystavujících firem v širokém spektru oborů od technických, přes ekonomické až po humanitní, a to v době od 9 do 15 hodin.

Manažerka veletrhu Silvie Bracháčková k letošnímu ročníku Kariéry PLUS říká: „Pomalu se počtem vystavovatelů začínáme blížit předkrizovému roku 2008. Zejména o absolventy technických oborů je veliký zájem."

Kromě již tradičních vystavovatelů a partnerů akce, kterými jsou Skupina ČEZ, a.s. a ArcelorMittal Ostrava, sena Kariéře PLUS představí mnoho nováčků např. Bircher Process Control BBC s.r.o., SCHOTT a další.

Veletrh Kariéra PLUS neslouží pouze absolventům VŠ, kteří hledají zaměstnání. Studentům umožňuje také zapojení do trainee programů, stáží, či nabízí možnosti spolupráce na diplomových pracích. Student David Socha z Fakulty strojní VŠB-TUO se loni na Kariéře PLUS rozhodl zúčastnit Letní univerzity Skupiny ČEZ. „Během pracovního veletrhu Kariéra PLUS, jsem navštívil nepřehlédnutelný stánek Skupiny ČEZ. Zde mě personalisté seznámili s dvoutýdenní stáží – Letní univerzitou. Letní univerzita je příležitost, jak zblízka poznat jadernou elektrárnu, její zaměstnance a třeba i budoucí kolegy. Na stáž se mi podařilo probojovat a účast pro mě byla cennou zkušeností", říká David Socha.

Pro návštěvníky Kariéry PLUS je připraven také zajímavý doprovodný program Kariérního centra VŠB-TUO, zaměřený na poradenství v oblasti hledání práce. Návštěvníci si mohou nechat poradit profesionály jak napsat životopis a motivační dopis, jak realizovat kariéru v mezinárodním prostředí, či jak vybudovat a udržet dobré vztahy na pracovišti.

Vstup na veletrh i doprovodné akce je pro všechny návštěvníky zdarma. Organizátoři očekávají, že na Kariéru PLUS přijde okolo 5000 návštěvníků.

Mgr. Alice Šustková
Tisková mluvčí projektu Kariéra PLUS