Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2015!

Fakulta elektrotechniky a informatiky lákala studenty na Vědu v ulicích!

Fakulta elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO chce ke studiu technických oborů motivovat více studentů středních škol. V pátek 6. června 2014 uspořádala již tradiční akci Věda v ulicích. Letos poprvé se Věda v ulicích konala v prostorách nově otevřené budovy Fakulty elektrotechniky a informatiky (FEI). Na novou budovu a výsledky vědecké práce studentů fakulty se přišlo podívat na tři stovky středoškoláků. A bylo na co se dívat.

Čtvrtý ročník akce Věda v ulicích s podtitulem „Přijďte se podívat na vědecké výzvy, které se řeší na naší fakultě", měl co nabídnout. Studenti, zajímající se o elektrotechniku a informatiku, se přišli podívat na výsledky studentských prací, vyzkoušet si nebo se seznámit s modely různých zařízení a informovat se o nabídce studijních programů na FEI.

„Zaujal mne laboratorní model světelné křižovatky", pochvaloval si Petr Konečný z Ostravy. Se zájmem se setkal i měřící systém pro ultralehká letadla nebo programování kardiostimulátoru. Před budovou fakulty bylo možné si prohlédnout elektrovozidlo DemoCar a vůz Kaipan nebo model větrné elektrárny. Nadšení IT amatéři se zajímali, jak naprogramovat superpočítač. Velkou pozornost vzbudil i model robota, který umí vyhodnotit každou překážku a nalézt cestu z bludiště a jehož autoři z týmu RTO získali v letošním roce ocenění na mezinárodní soutěži ISTROBOT v Bratislavě.

„Věda v ulicích je akce, která je u našich studentů velmi oblíbená", říká Lenka Hudecová z SPŠEI Kratochvílova v Ostravě. „Ti úspěšní pak většinou pokračují ve studiu právě na Fakultě elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO", dodává s úsměvem.

Věda v ulicích je jednou z mnoha akcí, kterou pro popularizaci studia techniky a přírodovědeckých oborů Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava pořádá.

Kontakt pro média:

Klára Janoušková

E-mail: klara.janouskova@vsb.cz

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava

má více než 160 let dlouhou tradici. V rámci své činnosti poskytuje bakalářské, magisterské i doktorské studium na 7 fakultách a ve dvou univerzitních studijních programech v prezenční i kombinované formě. Univerzita realizuje nebo se podílí na mnoha významných projektech v oblasti výzkumu a vývoje a spolupracuje s řadou domácích i zahraničních univerzit a se soukromým sektorem. Další informace na www.vsb.cz.

Vloženo: 9. 6. 2014