Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2015!

Kolumbijští studenti navštíví VŠB – Technickou univerzitu Ostrava

Pěvecký sbor Národní autonomní univerzity Bucaramanga - UNAB z Kolumbie navštíví ve dnech 9. – 11. července 2014 Vysokou školu báňskou – Technickou univerzitu Ostrava. Návštěva studentů z Kolumbie v České republice navazuje na dohodu o spolupráci, kterou rektoři obou univerzit podepsali v březnu tohoto roku. Součástí programu návštěvy je i koncert pěveckého sboru.

„V Kolumbii jsme byli navázat spolupráci v oblasti technického vzdělávání a se svými kolumbijskými kolegy jsme hledali společné zájmy ve výzkumu a vývoji. Jedním z klíčových témat spolupráce je hornictví a ekologická těžba", říká Ivo Vondrák, rektor VŠB-TUO.

Součástí návštěvy kolumbijských vysokoškoláků je nejen prohlídka kampusu univerzity, který patří k největším a nejlépe vybaveným v Evropě. Čeká je i prohlídka města a především Dolní oblasti Vítkovic, o kterou projevili velký zájem. Součástí jejich návštěvy je i koncert, který se uskuteční v areálu Sanatorií Klimkovice ve čtvrtek 10. července 2014 v 18 hodin. Na programu koncertu, který povede sbormistr Rafael Angel Suescun Mariño, jsou díla evropských, kolumbijských a latinskoamerických autorů.

Třicetičlenný pěvecký sbor pochází z městečka Bucaramanga, situovaném na severovýchodě Kolumbie. Působí při autonomní univerzitě v Bucaramanze a v letošním roce oslaví již své dvacáté výročí. Při jeho zrodu stál někdejší děkan a současný dirigent, Sergio Acevedo Gómez, Pod taktovkou bývalého dirigenta Rafaela Ángela Suecún Mariñi se tato skupina tvořená studenty a absolventy univerzity stala jedním z nejlepších a nejžádanějších sborů v zemi. Repertoár písní je velmi pestrý a je zaměřen na kolumbijský a latinskoamerický folklór z období od renesance až po současnost.

Sbor se v průběhu dvaceti let zúčastnil celé řady festivalů a soutěží, na nichž získal velké množství ocenění. Jako ta nejprestižnější je potřeba zmínit zejména čtyři ocenění v rámci 51. mezinárodního konkurzu sborového zpěvu v Gorizii, (Gorizia - Itálie, 2012).

Kontakt pro média:

Klára Janoušková

E-mail: klara.janouskova@vsb.cz

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava

má více než 160 let dlouhou tradici. V rámci své činnosti poskytuje bakalářské, magisterské i doktorské studium na 7 fakultách a ve dvou univerzitních studijních programech v prezenční i kombinované formě. Univerzita realizuje nebo se podílí na mnoha významných projektech v oblasti výzkumu a vývoje a spolupracuje s řadou domácích i zahraničních univerzit a se soukromým sektorem. Další informace na www.vsb.cz.

Vloženo: 14. 7. 2014