Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2015!

Výstava TROJICE 2014 v galerii univerzity

V pondělí 1. září 2014 zahajuje v galerii Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO) výstava s názvem TROJICE 2014. Trojice ostravských autorů Jana Dědochová, Milan Kaplan a Jana Vít Kaplanová vystavují svá díla, které spojuje jediné: přinést do této uspěchané doby teplo a klid.

Ostravská autorka Jana Dědochová je absolventka brněnské UMPRUM a malbu a tisky na hedvábí začala studovat v roce 2011. Tvoří tradiční metodou a to fixací nad parou. V galerii jsou k vidění velká plátna i malé hedvábné šátky. Každé z děl hýří barvami a v divákovi navozuje touhu vydat se do dalekých krajů.

Milan Kaplan je začínal jako organizátor ostravských Folkových kolotočů, po sametové revoluci pak založil marketingovou společnost a dodnes pracuje jako marketingový specialista. Ve výtvarném umění jako samouk začínal malbou akrylovými barvami a teprve později objevil kouzlo pastelů. Jeho naivní obrazy působí velmi pozitivně a navozují opravdovou pohodu a klid.

Jana Vít Kaplanová pracuje s hlínou, vytváří z ní objekty, plastiky, mísy nebo lampy. Její plastiky jsou mile lidské, živé a přátelské.

„Chceme a věříme, že každý návštěvník výstavy si v našich dílech najde něco, co je mu blízké a co ho oslovuje", říká o výstavě Jana Dědochová.

Výstava TROJICE 2014 je v galerii univerzity k vidění až do 26. září 2014.

Vloženo: 1. 9. 2014
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět