Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2015!

Zájemci o rozjezd podnikání se mohou hlásit do druhého ročníku startupového programu GREEN LIGHT

Všichni zájemci o rozjezd vlastního podnikání mohou až do 9. listopadu přihlašovat své nápady do druhého ročníku startupového programu s názvem GREEN LIGHT. Program, který realizují ostravské vysoké školy v čele s Centrem podpory inovací VŠB-TUO poskytuje všem zájemcům z Moravskoslezského kraje podporu pro rozjezd jejich podnikatelského nápadu.

A nemusí jít pouze o rozjezd technologického či IT projektu, tzv. startupu. V loňském roce v programu uspěly tak různorodé nápady, jako elektrický skateboard, chytrá zásilková krabice z lepenky nebo webová aplikace, která dokáže využít map obcí k tomu, aby mohla upozorňovat občany na změny v územním plánu či na nově plánované stavby.

Koordinátor programu, Jan Jůzl ke spuštění druhého ročníku programu uvádí: „Loni nám přišlo 60 nápadů, ze kterých jsme do našeho tříměsíčního akcelerátoru vybrali 8 projektů. Akcelerátor zahrnuje nejen řadu přednášek, workshopů a individuálních konzultací, ale většině účastníků pomůžeme i s marketingovou částí – projekty získají své logo, design, pomůžeme se zajištěním výroby prototypu nebo je propojíme s dalšími odborníky z praxe."

„Náš program se snažíme neustále vylepšovat. Letos máme mezi partnery i 2 investorské skupiny: InnoVentures a Nakopneme.cz, takže můžeme snáze propojit zajímavé projekty s investory, kteří by rozjezd jimi vybraného projektu případně podpořili finančně. Zároveň máme letos možnost vyslat zajímavé projekty do Izraele a USA, které jsou na špičkové úrovni v oblasti vzniku a podpory startupů," dodává k programu Martin Duda, ředitel Centra podpory inovací VŠB-TUO.

Stejně jako v předchozím běhu programu, i letos bude program pro účastníky zdarma. Důležitou informací je, že se nemusí jednat pouze o projekt studentský, ale hlásit se mohou všichni zájemci z Moravskoslezského kraje. Účastníci se mohou přihlásit prostřednictvím přihlášky, kterou naleznou na webu greenlight.vsb.cz, a to až do 9. listopadu. Po tomto termínu se sejde odborná porota, která vybere 8 projektů, které se následně zúčastní tříměsíčního akcelerátoru a na konci února se tyto projekty utkají o přízeň poroty a publika v závěrečné akci pro veřejnost, tzv. StartUp Show. Vítězové StartUp Show si mezi sebou rozdělí ceny v hodnotě přes 150 tisíc Kč.

Program GREEN LIGHT

Program GREEN LIGHT je programem na podporu rozvoje podnikání, který realizuje Centrum podpory inovací VŠB-TUO ve spolupráci s Ostravskou univerzitou a Vysokou školou podnikání, za podpory Moravskoslezského kraje a ve spolupráci s řadou partnerů, namátkou například T-Mobile, Deloitte, CzechInvest nebo Agentura pro regionální rozvoj (seznam všech partnerů).

Více informací o programu naleznete na webu: http://cpi.vsb.cz/greenlight/

Kontakt pro média:
Kamila Smutná, M. A.
kamila.smutna@vsb.cz

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava

má více než 160 let dlouhou tradici. V rámci své činnosti poskytuje bakalářské, magisterské i doktorské studium na 7 fakultách a ve dvou univerzitních studijních programech v prezenční i kombinované formě. Univerzita realizuje nebo se podílí na mnoha významných projektech v oblasti výzkumu a vývoje a spolupracuje s řadou domácích i zahraničních univerzit a se soukromým sektorem. Další informace na www.vsb.cz

Vloženo: 8. 10. 2014