Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2015!

International Week se bude na Ekonomické fakultě VŠB-TUO letos konat již popáté

Přednášky, workshopy a zajímavé exkurze tvoří program mezinárodního setkání International Week 2014 na Ekonomické fakultě Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO). Již pátý ročník mezinárodní akce, která je souběžně včleněna do výuky, proběhne na fakultě od 13. do 17. října 2014.

Týdenní maratón přednášek v anglickém jazyce v podání 31 pedagogů z evropských univerzit i z Japonska bude zahájen pondělí 13. října 2014. V rámci pátého ročníku International Week je pro budoucí ekonomy připraveno na 42 přednášek s různou tématikou napříč všemi studijními obory, které se na Ekonomické fakultě vyučují. Přednášky se konají v rámci standardního rozvrhu výuky v jednotlivých předmětech.

„Přínos International Week spočívá nejen ve výuce v anglickém jazyce, ale především v možnosti setkat se s jinými formami, metodami i obsahem učiva," říká hlavní organizátorka akce Mária Jašková. Přednášející do Ostravy přijedou z Dánska, Itálie, Německa, Rumunska, Ruska, Španělska, Ukrajiny, Polska, Velké Británie. Japonský odborník Yusuke Matsuzawa studenty seznámí se současnou ekonomickou situací své země.

„Je pro nás dobrou vizitkou, že někteří zahraniční kolegové zavítali na fakultu již poněkolikáté, neboť oceňují celkovou atmosféru mezinárodního týdne a množství doprovodných akcí, které pro ně pořádáme" uvedl Martin Macháček, proděkan pro zahraniční vztahy, rozvoj a legislativu.

Studenti mají možnost vyslechnout řadu poutavých přednášek v anglickém jazyce a osobně se tak seznámit se způsobem výuky v zahraničí. Ekonomická fakulta dlouhodobě usiluje o to, aby její posluchači absolvovali také několikaměsíční studijní či pracovní stáž v cizině, proto je do programu mezinárodního týdne zařazen jeden den, v rámci něhož absolventi pobytů v zahraničí seznámí své spolužáky s možnostmi studia a pracovní praxe v evropských i mimoevropských zemích.

Součástí doprovodného programu jsou i zajímavé exkurze, např. do ostravského pivovaru a do nově otevřeného Velkého světa techniky v Dolní oblasti Vítkovic. Z ostravské kultury se zahraničním návštěvníkům představí inscenace Návraty domů v provedení Národního divadla Moravskoslezského.

Kontakt pro média:

Klára Janoušková

E-mail: klara.janouskova@vsb.cz

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava

má více než 160 let dlouhou tradici. V rámci své činnosti poskytuje bakalářské, magisterské i doktorské studium na 7 fakultách a ve dvou univerzitních studijních programech v prezenční i kombinované formě. Univerzita realizuje nebo se podílí na mnoha významných projektech v oblasti výzkumu a vývoje a spolupracuje s řadou domácích i zahraničních univerzit a se soukromým sektorem. Další informace na www.vsb.cz.

Vloženo: 10. 10. 2014