Návštěvníci zde mohou zhlédnout či si zakoupit minerály, fosílie a další přírodniny. Na výstavních stolech se také objeví odborná literatura, známky, mince a pohlednice s hornickou tématikou. Chybět nebudou ani staré důlní lampy a hornické vycházkové hole.
„Velmi atraktivní bývají pro účastníky a především účastnice výrobky z přírodnin. Nejvíce žádané jsou autorské šperky, zhotovené s využitím nádherných minerálů," upozorňuje jedna z organizátorek akce Martina Polášková.
Vzhledem k velkému zájmu vystavovatelů, kterých je letos přihlášeno téměř 100 a samozřejmě také pro větší komfort návštěvníků, jejichž zájem o akci každoročně roste, se 230 m2 výstavních ploch bude nacházet nejen v atriu přízemí a prvního patra auly, ale rovněž ve velkém sále auly.
V průběhu celého dne pak budou zájemcům zdarma zpřístupněny sbírky Geologického pavilonu prof. Pošepného, který se rovněž nachází v kampusu univerzity. Pavilon byl po roční rekonstrukci otevřen v září tohoto roku.
Ve vstupních prostorách auly se pak formou posterové prezentace představí pořádající Hornicko-geologická fakulta a její instituty.
Bližší informace o Mineralogickém setkání lze získat na webových stránkách Geologického pavilonu: http://geologie.vsb.cz/gp/ nebo na tel. 597 325 392.
Kontakt pro média:
Klára Janoušková
E-mail: klara.janouskova@vsb.cz
Mobil: +420 733 627 896
Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava
má více než 160 let dlouhou tradici. V rámci své činnosti poskytuje bakalářské, magisterské i doktorské studium na 7 fakultách a ve dvou univerzitních studijních programech v prezenční i kombinované formě. Univerzita realizuje nebo se podílí na mnoha významných projektech v oblasti výzkumu a vývoje a spolupracuje s řadou domácích i zahraničních univerzit a se soukromým sektorem. Další informace na www.vsb.cz.