Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2015!

Obrazy Jany Dybalové v galerii univerzity

Ostravská autorka Jana Dybalová představuje své obrazy v galerii Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO). Díla, která spojuje otázka PROČ? jsou v galerii k vidění po celý listopad.

„Na světě se děje mnoho věcí, které nejsou správné, ale společnost je toleruje. Tak se postupně stávají normou. Nad některými událostmi se právě na této výstavě zamýšlím a kladu si tak otázku Proč?, " prozrazuje Jana Dybalová jak vznikl netradiční název výstavy.

Autorka však na výstavě nabízí i jiná než jen vážná témata. Jejím cílem je vyvolat mezi diváky diskusi, nebo je nechat jen snít.

Jana Dybalová se narodila v roce 1988 v Ostravě, kde v současné době nadále bydlí a tvoří. Studium na Ostravské univerzitě ukončila diplomovou prací malby na téma Sny a představy. Volba tohoto tématu pak byla klíčová pro její další tvorbu. V současnosti se mimo jiné věnuje arteterapii a výtvarným kursům.

Autorka realizovala již celou řadu samostatných výstav. Ta v galerii VŠB-TUO potrvá až do 28. listopadu 2014.

Vloženo: 3. 11. 2014