Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2015!

Děti ze základních škol budou prezentovat své unikátní vynálezy na Tržišti nápadů v prostorách VŠB-TUO

Ve středu 12. listopadu 2014 se Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO) otevře dětem ze základních škol Moravskoslezského kraje. 75 z nich zde bude prezentovat své unikátní nápady a vynálezy. Tržiště nápadů proběhne v atriu budovy Centra podpory inovací v areálu univerzity od 9.15 do 13 hodin.

Děti z osmých a devátých tříd budou prezentovat své unikátní nápady a vynálezy, které, které vytvořily v rámci Třídy vynálezců. Jedná se o týdenní program podpory technické tvořivosti. Na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava (VŠB-TUO) budou formou tržiště u jednotlivých stánků ukazovat svá zlepšení a snažit se přesvědčit porotu, že právě ta jejich jsou ta nejlepší. Celkem je do soutěže přihlášeno 20 takových vynálezů. Mezi návrhy, které uspěly na posledním ročníku této akce, byla univerzální spona do vlasů, „patlička" – palička a metlička pro hráče bubnů v jednom, identifikátor druhu rostlin Rostlináč anebo hlídač trvanlivosti potravin v lednici.

Porota složená ze zástupců významných podniků Moravskoslezského kraje (Hyundai a ArcelorMittal), vzdělávací sféry (prorektor Vysoké školy podnikatelské a zástupce ředitele Střední průmyslové školy Ostrava Vítkovice), Úřadu průmyslového vlastnictví, IT Cluster a společnosti Kofola v jednotlivých kategoriích vyhodnotí vítězné týmy.

Celá akce je volně přístupná veřejnosti, která bude moci vybrat vítěze v kategorii O cenu publika. Vítězové v této kategorii získají vstupenky do kina, které poskytl jeden z partnerů akce, společnost Cinestar.

Vloženo: 10. 11. 2014