Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2015!

Studenti budou na půdě VŠB-TUO stavět mosty ze špejlí

Špejle, provázek a lepidlo. To jsou pomůcky, které budou muset stačit studentům středních škol ke stavbě kvalitního mostu. Druhý ročník soutěže Bridge Builder Contest proběhne na půdě Fakulty stavební Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO) v úterý 9. prosince od 9.00 hodin. Soutěž organizuje studentská organizace IAESTE VŠB-TUO.

Do druhého ročníku praktické soutěže pro studenty středních škol Moravskoslezského kraje je přihlášeno 21 tříčlenných týmů. Jejich úkolem bude postavit model mostu ze špejlí, lepidla a provázků tak, aby překlenul požadovanou mezeru a měl co největší poměr nosnost-váha. Dalšími kritérii soutěže jsou technické zpracování a design, která bude hodnotit odborná porota složená z akademických pracovníků Fakulty stavební a Fakulty strojní.

"Soutěž organizujeme, protože chceme touto formou studentům středních škol ukázat, že studium technickým oborů je také o zábavě a není to nic, čeho by se člověk měl obávat. Dalším pozitivním aspektem je to, že v rámci soutěže se žáci podívají, jak vypadá vysoká škola jindy, než ve dnech otevřených dveří a nadýchají se trochu studentské atmosféry," řekla Jitka Robenková, PR Manažerka IAESTE VŠB-TUO

Samotná soutěž začne v 9:00, kdy soutěžící budou stavět své mosty a po destrukčních zkouškách proběhne v 16:30 vyhlášení vítězů.

Soutěž je zaměřena především na aktivní studenty středních stavebních a strojních škol, kteří mají zájem poměřit své schopnosti s ostatními školami a zasoutěžit si o věcné odměny. Prvního ročníku soutěže se zúčastnilo 76 studentů z osmi středních škol kraje.

Kontakt pro média:

Klára Janoušková

E-mail: klara.janouskova@vsb.cz

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava

má více než 160 let dlouhou tradici. V rámci své činnosti poskytuje bakalářské, magisterské i doktorské studium na 7 fakultách a ve dvou univerzitních studijních programech v prezenční i kombinované formě. Univerzita realizuje nebo se podílí na mnoha významných projektech v oblasti výzkumu a vývoje a spolupracuje s řadou domácích i zahraničních univerzit a se soukromým sektorem. Další informace na www.vsb.cz.

Vloženo: 4. 12. 2014