Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2016!

Napájeni sluncem. Středoškoláci budou soutěžit vlastnoručně vyrobenými roboty

Kdy: 30. ledna od 9hod Kde: Fakulta elektrotechniky a informatiky, porubský areál VŠB-TUO Vysoká školy báňská – Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO) pořádá již XV. ročník soutěže Napájeni sluncem. Celorepublikový turnaj je určen především pro studenty technicky orientovaných středních škol a gymnázií a letos jsou přihlášení soutěžící z více než 20 středních škol z celé ČR, ale i ze Slovenska a Polska. Soutěž je zaměřena na oblast obnovitelných a alternativních zdrojů energií.

Současně s tradiční soutěžní kategorií o nejrychlejšího robota napájeného solárními fotovoltaickými články je organizována soutěžní kategorie o robota s nejnižší spotřebou energie (vodíkové technologie a vodíkové palivové články). Souběžně proběhne soutěž mobilních robotů sledujících vodicí čáru jako zakončení „Robotické ligy" organizované v roce 2014. Všechna klání se konají v nové budově Fakulty elektrotechniky a informatiky v areálu VŠB-TUO v Ostravě Porubě současně se Dnem otevřených dveří fakulty.

V rámci exhibice budou studentům představeny další aktivity týmu, zaměřené na motivaci studentů k dalšímu studiu jak např. „Micromouse", „Postav si svůj CNC stroj", roboti soutěže „Freescale Cup" či autonomní robot pro snímání povrchu odvalů po důlní činnosti „Haldy". Soutěž „Napájeni Sluncem" je každoročním završením dlouhodobé systematické celoroční práce týmu se středními školami.

Hlavní cenou v solární kategorii je malý fotovoltaický ostrovní solární systém, jehož komponenty jsou poskytnuty sponzory soutěže. Nejaktivnější škola v „Robotické lize" získá putovní pohár věnovaný děkanem FEI VŠB - TU Ostrava.

Kontakt pro média:

Klára Janoušková