Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 28. 2. 2015!

Mezinárodní soutěž FameLab 2015 - bavme se vědou!

Mezinárodní soutěž FameLab v České republice vstupuje do 5. ročníku! Zájemci mohou své přihlášky posílat do 23. února 2015.

Tato soutěž pro mladé vědce a vědkyně vznikla v Anglii v roce 2004 a od té doby se úspěšně šíří po světě. V letošním roce se zúčastní více než 22 zemí ze čtyř kontinentů.

V České republice FameLab probíhá pod záštitou předsedy Akademie věd ČR profesora Jiřího Drahoše, za podpory Nadačního fondu Neuron, Českých center a Nadace Tomáše Bati. Organizaci zajišťuje British Council ve spolupráci s Občanským sdružením Adeto.

FameLab účastníkům nabízí šanci zlepšit své schopnosti v oblasti popularizace vědy a komunikace s médii. Zároveň si klade za cíl přinést publiku aktuální ukázky toho, čím se v současnosti zabývá výzkum v oblasti medicíny, matematiky a přírodních a technických věd.

Přihlášky mohou podávat studenti a vědečtí a pedagogičtí pracovníci starší 21 let do 23. února 2015. Elektronická přihláška, informace, praktické tipy a vystoupení z minulých ročníků jsou k dispozici na www.famelabcz.com.

Vloženo: 28. 1. 2015
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 9320 - Řízení VaV
Zpět