Platnost příspěvku skončila 3. 2. 2017!

Soutěž GREEN LIGHT Startup Show 2015 zná své vítěze

Mladí podnikatelé představili své projekty veřejnosti a investorům. Odborníky nejvíce oslovila navigace pro nevidomé.

V úterý 24. února se na akci s názvem GREEN LIGHT Startup Show představilo devět mladých podnikatelských projektů. Tato akce uzavřela tříměsíční GREEN LIGHT akcelerátor - intenzivní program na podporu podnikání, v rámci kterého mladé podnikatelské týmy (tzv. startupy) během workshopů a individuálních konzultací vylepšovaly své podnikatelské projekty. Z devíti projektů byly ve třech kategoriích oceněny ty nejlepší: elektronická aplikace pro nevidomé, elektronický stavební deník a služba pro nákup ideální dovolené.

GREEN LIGHT Startup Show, na kterou se do prostor Fakulty elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO přišlo podívat přes 300 lidí, byla závěrečnou tečkou za druhým ročníkem programu. Ředitel Centra podpory inovací VŠB-TUO Martin Duda k právě ukončenému ročníku dodal: „Jsme rádi, že je o GREEN LIGHT stále větší zájem. Do programu se nám na podzim přihlásilo přes 70 nápadů, z těch jsme vybrali 11 projektů, které se zúčastnily tříměsíčního akcelerátoru, a 9 z nich jich program dokončilo. Je výborné, že se o projekty zajímají i potencionální investoři, na závěrečné Startup Show jsme měli zástupce investorských fondů, kteří dokázali dát projektům tu správnou zpětnou vazbu tak, aby se připravily na to, co od nich trh očekává."

Autorem projektu, který zabodoval u odborné poroty a získal hlavní cenu: padesát tisíc korun v hotovosti, se stal Juraj Kisztner. Ten zvítězil se svým projektem 4vision, aplikací, která usnadní nevidomým jejich pohyb po městě. Toto vyvinuté zařízení je schopné rozeznat objekty, které stojí nevidomému cestě a hlasem jej na tyto překážky upozornit.

Projektem, který získal nejvíce hlasů v hlasování publika, se stal projekt TomorrowMagic, portál umožňující nákup ideální dovolené. Představitel projektu Lukáš Řezanina k ocenění publika dodal: „Jsme nadšení, že se přítomným nejvíce líbil náš projekt. V druhé polovině března máme naplánováno jeho spuštění a je to pro nás velká motivace splnit vložená očekávání." TomorrowMagic svým uživatelům umožní nákup výletu do zahraničí nejenom podle nejvýhodnější ceny, ale i podle kritéria, jakým je pravděpodobnost dobrého počasí.

Startupem, který získal cenu Centra podpory inovací, se stal tým Buildeo se svým elektronickým stavebním deníkem. Člen vítězného týmu Jan Fluksa k získání ceny řekl: „Služby Centra podpory inovací v hodnotě 50 tisíc Kč určitě využijeme k rozvoji projektu. S naším elektronickým stavebním deníkem jsme ještě na začátku. Máme zkušenosti ze stavebnictví, takže víme, že o naši službu je zájem, ale teprve díky GREEN LIGHTu jsme se mohli více zaměřit na obchodní model a vůbec celý projekt více rozpracovat."

Program GREEN LIGHT

Program GREEN LIGHT je programem na podporu rozvoje podnikání, který realizuje Centrum podpory inovací VŠB-TUO ve spolupráci s Ostravskou univerzitou a Vysokou školou podnikání, za podpory Moravskoslezského kraje a ve spolupráci s řadou partnerů.

Více informací o programu naleznete na webu: greenlight.vsb.cz

Kontakt pro média:

Kamila Smutná, M. A.