Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2015!

Studenti si budou moci vybrat stáž, brigádu nebo práci na veletrhu pracovních příležitostí Kariéra PLUS

V pořadí již osmý ročník největšího veletrhu pracovních příležitostí v Moravskoslezském kraji Kariéra PLUS se uskuteční 10. března 2015 v prostorách auly VŠB – Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO). Studentům a absolventům vysokých škol se na veletrhu představí přibližně stovka nejzajímavějších zaměstnavatelů z České republiky i zahraničí.

„Každoročně se setkáváme s velkým zájmem studentů i vystavovatelů o veletrh Kariéra Plus. V letošním roce očekáváme účast přibližně 5.000 návštěvníků," říká rektor VŠB-TUO Ivo Vondrák.

Příchozí láká zejména bohatý program, který se skládá nejen z prezentací firem, které hledají studenty a čerstvé absolventy, ale i ze zajímavých přednášek a workshopů. Zájemci o stáž, praxi nebo trvalý pracovní poměr, si mohou na základě registrace otestovat svoji úroveň jazykových znalostí. Naučí se sepsat kvalitní životopis, dozví se jak zvýšit svoje šance u pohovoru a zorientují se ve světě sociálních sítí. „Právě sociální sítě jsou stále častěji využívány personalisty pro nábor nových zaměstnanců, proto je jim v rámci veletrhu Kariéra PLUS věnována zvýšená pozornost v rámci přednášky Josefa Kadlece Význam sociálních sítí a technologií v recruitmentu," vysvětluje prorektor pro mezinárodní vztahy a sociální záležitosti VŠB-TUO Jaromír Gottvald.

Studenti a absolventi na veletrhu nehledají jen příležitosti pro absolvování stáže i praxe, ale i průmyslové partnery, u kterých mohou napsat svoji bakalářskou či diplomovou práci. To je případ studentky Marty Kadlubcové z Fakulty metalurgie a materiálového inženýrství. V loňském roce si Marta díky Kariéře našla praxi v oblasti vojenské techniky ve společnosti VOP CZ, s.p., v Šenově u Nového Jičína. „V této firmě jsem prožila skvělé dva týdny, v nichž jsem nahlédla do chodu Vojenského podniku, a dostalo se mi nabídky dlouhodobé stáže a spolupráce po studiích," říká Marta a dodává: „letos si přijdu na Kariéru PLUS vybrat firmu pro spolupráci na diplomové práci."

Práci v regionu, ale i mimo něj, nabídne studentům zhruba stovka firem. Mezi nimi například společnosti ČEZ, Arcelor Mittal, ŠKODA AUTO a.s., Komerční banka, Plzeňský Prazdroj a.s., GE Money Bank, a.s., KPMG Česká republika, VARROC LIGHTING SYSTEMS, S.R.O. a mnoho dalších.

Veletrh Kariéra PLUS je pořádaný pod záštitou ministra školství, mládeže a tělovýchovy Marcela Chládka, hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslava Nováka a primátora města Ostravy Tomáše Macury.

Kontakt pro novináře:
Mgr. Klára Janoušková