Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2016!

Sbírka na pomoc Ukrajině naplnila dvě dodávky

Sbírka uspořádaná na VŠB-TUO na pomoc Ukrajině nashromáždila spoustu krabic s humanitární pomocí. Lidé mohli přispět věcmi denní potřeby, oblečením, dekami, spacími pytli, hygienickými potřebami a trvanlivými potravinami. Sbírka probíhala od 5.3. do 11. 3. 2015.

Díky sbírce na pomoc rodinám na Ukrajině, realizované VŠB-TUO, poputuje do země několik automobilů s humanitární pomocí.

„Výzva na sbírku na pomoc rodinám na Ukrajině přinesla již v prvních dnech velké množství darů nejen od studentů a zaměstnanců VŠB-TUO, ale i od obyvatel Ostravska," neskrývá svou radost organizátorka ostravské sbírky Zuzana Štrochová z kanceláře prorektora pro mezinárodní vztahy a sociální záležitosti VŠB-TUO. „Sbírku jsme realizovali na základě spolupráce s Katedrou sociální pedagogiky Masarykovy univerzity v Brně, která nás oslovila s prosbou o pomoc," vysvětluje Štrochová.

Mezi dárci je i Ukrajinka Olena Soskidová, kadeřnice z Rychvaldu, která se o sbírce dozvěděla díky své zákaznici – vyučující na VŠB – Technické univerzitě Ostrava. „Chci pomoci, protože máme na Ukrajině rodinu a známé. Na satelitu sledujeme aktuální dění na Ukrajině a víme, že do regionů, kde probíhají boje, posílají pomoc i velmi chudí lidé. Neváhala jsem a hned jsem jela do obchodu nakoupit potraviny a dětské pleny, které dávám do sbírky na univerzitě," říká Olena Soskidová.

Situace v oblasti centrální Ukrajiny je velmi tíživá, rodiny s dětmi strádají a obrovsky zde vyrostly ceny, takže se každodenní drobnosti stávají luxusem. „Člověk musí pomoci člověku, který se do tíživé situace nedostal vlastní vinou, ale díky aktivitám různých politických složek. Bohužel, jeden nikdy neví, kdy se taková situace může stát i jemu, bez vlastního přičinění. Obyčejní lidé na Ukrajině chtějí žít své obyčejné životy, tak jako my tady, a proto je třeba jim jejich současnou situaci alespoň trochu ulehčit," dodává Zuzana Štrochová.

Vloženo: 9. 3. 2015