Platnost příspěvku skončila 7. 4. 2017!

Mineralogické setkání přivítá sběratele přírodnin, ale také zájemce o studium geologických oborů

V sobotu 11. dubna 2015 se od 9:00 hodin uskuteční již tradiční Mineralogické setkání. Součástí Mineralogického setkání bude i Den otevřených dveří pořadatelské Hornicko-geologické fakulty (HGF). Setkání milovníků neživé přírody a zájemců o studium geologických oborů proběhne v prostorách auly v areálu VŠB – Technické univerzity Ostrava v Ostravě-Porubě.

Mineralogické setkání je každoročně spojeno s výstavou přírodnin, fosilií a šperků. Své sbírky zde bude prezentovat téměř stovka vystavovatelů z Čech, Moravy, Polska a Slovenska. „Přes 210 m2 výstavních a prodejních ploch zaplní kromě minerálů, zkamenělin a výrobků z přírodnin také odborná literatura, známky, mince a další předměty, které se tematicky váží ke geologii a k hornictví," říká jedna z organizátorek setkání Martina Polášková.

Mineralogická setkání, pořádaná VŠB - Technickou univerzitou Ostrava (VŠB-TUO), se konají pravidelně 2x ročně, vždy na jaře a na podzim. „Podzimní výstavu navštívilo téměř 1400 návštěvníků a při jarním setkání očekáváme podobný zájem," hodnotí návštěvnost akce Martina Polášková.

V rámci pořádání jarního Mineralogického setkání se bude konat také Den otevřených dveří na HGF VŠB-TUO, a to v prostorách auly v místnosti NA 178. „Zájemci se mohou seznámit nejen s nabízenými studijními obory HGF, ale mohou se těšit i na ukázky různých pokusů, 3D tiskárnu, roboty, ale také na dalekohledy určené k pozorování sluneční oblohy," říká Kateřina Polínková z Institutu hornického inženýrství a bezpečnosti. Bude také možné zasoutěžit si o upomínkové předměty fakulty anebo vyrobit vlastní placku či magnetku.

Návštěvníci Mineralogického setkání si budou moci zdarma prohlédnout i unikátní geovědní sbírky zrekonstruovaného Geologického pavilonu Prof. F. Pošepného. „Geologický pavilon je veřejnosti běžně přístupný pouze ve všední dny, v souvislosti s konáním Mineralogického setkání však bude otevřen i v sobotu po dobu konání akce, tedy do 14:30 hodin", doplňuje informace vedoucí pavilonu Miloš Duraj.

Bližší informace o Mineralogickém setkání lze nalézt na webových stránkách Geologického pavilonu: http://geologie.vsb.cz/gp/ nebo získat na telefonním čísle 597 325 469.

Vloženo: 9. 4. 2015