Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2016!

Galerie univerzity představuje Obrázky z Etiopie

Pracovník Centra nanotechnologií VŠB-TUO Vladimír Tomášek představuje od 1. června 2015 v galerii Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava své fotografie, které pořídil při cestě do Etiopie. Fotografie pro účely výstavy upravil zkušený fotograf a výtvarník Vladimír Půlpán. Výstava potrvá do 24. června 2015.

„Moje cesta po Etiopii vedla z Addis Abeby na sever země k jezeru Tana, kde jsem navštívil křesťanské kláštery na ostrovech uprostřed jezera a také vodopády na Modrém Nilu. Hlavním cílem pak bylo třetí nejvyšší pohoří v Africe Simien Moutains. Po překonání hřebenů těchto „zelených" nebo také „opičích" hor jsem na zpáteční cestě do hlavního města Etiopie navštívil křesťanské chrámy vytesané do skal v Lalibele," říká o své cestě autor.

"Cesta s partou kamarádů se uskutečnila na přelomu října a listopadu 2011. Byla zaměřena především na poznávání přírodních zajímavostí, k nevšedním zážitkům však patřila také řada, většinou velmi příjemných, setkání s Etiopany," dodává.

Autor fotografií pracuje od r. 1979 jako vědeckopedagogický pracovník Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě. Od mládí se věnuje turistice, vedle evropských hor zavítal také do pohoří v Asii, Jižní Americe a v Africe. Z cest pořizuje bohatou fotodokumentaci pro uchování zážitků, o které se dělí s přáteli i v rámci besed v Klubu senior, Klubu českých turistů a v knihovně města Ostravy.

Vloženo: 1. 6. 2015