„S učiteli i dětmi pracujeme skutečně už od mateřských školek. Věříme, že přirozená zvídavost dětí by měla být podporována kvalitními podněty a učitelům se v tomto snažíme pomoci", říká rektor VŠB-TUO Ivo Vondrák.
„Podpora technického vzdělávání je naším společným zájmem a s Vysokou školou báňskou-Technickou univerzitou spolupracujeme v mnoha oblastech. Letos jsme se společně zaměřili i na nejmladší generaci," říká generální ředitel Třineckých železáren Jan Czudek.
Stavebnice pomáhají k rozvoji základních technických dovedností, motorických schopností a prostorové představivosti, což jsou nezbytné předpoklady pro směřování dětí v jejich dalším vývoji.
Vysoká škola báňská- Technická univerzita Ostrava na oplátku připravila pro vybrané pedagogy mateřských školek v Třinci seminář polytechnické výuky z projektu Svět v pohybu. Včera se jej zúčastnilo 12 učitelek z několika školských zařízení v Třinci. Nově získané poznatky tak pomohou obohatit třineckým předškolákům výuku o nové prvky zaměřené na techniku.