Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2016!

Huť obohatila školku o stavebnice, VŠB-TUO zase o vědomosti v polytechnickém vzdělávání dětí

Polytechnické stavebnice Merkur a Lego předal dnes dopoledne dětem Mateřské školy Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava generální ředitel Třineckých železáren Jan Czudek. Třinecká huť každoročně vybaví stavebnicemi několik školek ve svém okolí. Letos v rámci vzájemné spolupráce s vysokou školou zacílila také do Ostravy.

„S učiteli i dětmi pracujeme skutečně už od mateřských školek. Věříme, že přirozená zvídavost dětí by měla být podporována kvalitními podněty a učitelům se v tomto snažíme pomoci", říká rektor VŠB-TUO Ivo Vondrák.

„Podpora technického vzdělávání je naším společným zájmem a s Vysokou školou báňskou-Technickou univerzitou spolupracujeme v mnoha oblastech. Letos jsme se společně zaměřili i na nejmladší generaci," říká generální ředitel Třineckých železáren Jan Czudek.

Stavebnice pomáhají k rozvoji základních technických dovedností, motorických schopností a prostorové představivosti, což jsou nezbytné předpoklady pro směřování dětí v jejich dalším vývoji.

Vysoká škola báňská- Technická univerzita Ostrava na oplátku připravila pro vybrané pedagogy mateřských školek v Třinci seminář polytechnické výuky z projektu Svět v pohybu. Včera se jej zúčastnilo 12 učitelek z několika školských zařízení v Třinci. Nově získané poznatky tak pomohou obohatit třineckým předškolákům výuku o nové prvky zaměřené na techniku.

Vloženo: 19. 6. 2015