V rámci projektu proběhla přestavba za účelem modernizace prostor, původně určených pro režijní organizační složku školy (jedná se o bývalé ediční středisko užívané pro reprografické, tiskařské a vazačské práce, a také jako skladovací prostory). Přestavbou vznikla síť ateliérů a prototypových laboratoří, včetně laboratoře stavby modelů technologiemi víceosého CNC obrábění určených pro realizaci výuky spojenou s výzkumem a vývojem.
Vlastní realizace projektu spočívala v kompletní rekonstrukci přízemí pavilonu K a J se změnou vnitřní dispozice, včetně instalace a zprovoznění technologií. Součástí řešení projektu bylo kromě stavebních úprav vedoucích k modernizaci, také nákup technologie určené pro 3D metrologii a bezkontaktní scanování a rovněž nákup víceosého CNC obráběcího centra, použitelného pro prototypovou stavbu realizovanou ve výuce.
Do nově zmodernizovaných a zrekonstruovaných prostorů bylo také přesunuto již existující vybavení, které v nových prostorách nalezlo odpovídající podmínky pro jeho provozování a jeho implementace do výuky. Konkrétně se jedná o vybavení pro stereoskopickou projekci, dále pak vybavení do učeben na počítačovou podporu konstrukce a designu, 3D tiskárny a rovněž vybavení pro prototypovou dílnu. Nově vybudované prostory jsou určené pro studenty, akademické pracovníky a pracovníky VaV Fakulty metalurgie a materiálového inženýrství a Fakulty strojní.
Cílem je, aby studenti bakalářských a magisterských a doktorských studijních programů si zlepšili dovednosti a technickou tvořivost díky projektově pojaté výuce, spojené s výzkumem a vývojem.
Základní parametry projektu Spojení výuky s výzkumem při stavbě prototypů:
Celkové předpokládané uznatelné náklady při realizaci tohoto projektu představují částku 14 374 783,67 Kč a jsou hrazeny v rámci Prioritní osy 4 OP VaVpI.