Platnost příspěvku skončila 16. 7. 2017!

Na VŠB – Technické univerzitě Ostrava opět připravili příměstské tábory pro děti!

Řemesla a technika kdysi a dnes. To je téma již čtvrtého ročníku příměstského tábora VŠB – Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO), který bude probíhat v kampusu univerzity. V letošním roce se jedná o celkem tři turnusy pro stovku dětí. První z nich startuje v pondělí 27. července 2015, přičemž v programu jsou zapojena pracoviště napříč univerzitou.

Pro děti ve věku 7 – 15 let je již tradičně nachystán odborný i volnočasový program s cílem rozvíjet jejich přirozenou chuť po poznání a experimentování.

„Chceme, ať se děti a mládež seznámí s prostředím univerzity už v útlém věku. Samozřejmě věříme, že v nich vzbudíme zájem o techniku," vysvětluje Ivo Vondrák, rektor VŠB-TUO.

Táborová hra „Řemesla a technika kdysi a dnes" naučí děti mnoho dovedností. Budou točit keramiku na hrnčířském kruhu nebo si při poznávání tajů alchymie budou moci vyrobit zlatou minci. Seznámí se s odléváním keramiky a šperků nebo si zahrají na geology (při hře budou v trávě hledat minerály a naučí se je poznávat). V pestrém programu nechybí ani návštěva Planetária. Tady se podívají na pořad o astronautech a poučí se o historii poznávání a výzkumu vesmíru. Součástí hry budou i robotické stavebnice.

V pátek děti čeká celodenní výlet – návštěva Velkého světa techniky a závěrečné pasování na rytíře techniky - absolventy TECHCAMPU 2015 na Slezskoostravském hradě. Součástí nezbytné výbavy sportovních, výtvarných a jiných táborových pomůcek je totiž i dřevěný rytířský štít, který si každý účastník vlastnoručně a originálně vyzdobí a odnese.

Program tábora je připraven denně od 9.00 do 16.00 hodin.

Turnusy budou probíhat v týdnech:

27. – 31.7.

17. – 21.8.

24. – 28.8.

Příměstské tábory jsou jednou z celé řady popularizačních aktivit, které VŠB-TUO pro děti pořádá.

Vloženo: 21. 7. 2015