Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 28. 10. 2017!

Katedra energetiky VŠB-TUO slaví 60. výročí založení

V rámci oslav 60 let od vzniku Katedry energetiky se 11. září uskuteční sraz jejích absolventů. Očekává se účast 600 energetiků. Setkání se bude konat ve Světě techniky Dolní oblasti Vítkovice.

„Setkání s našimi absolventy, sledování jejich dalšího vývoje a rozvoje patří k velmi příjemné části práce na vysoké škole. Můžeme být spokojeni, že většina našich absolventů našla dobré pracovní uplatnění, někdy i v alternativních oborech,“ uvedla vedoucí Katedry energetiky Dagmar Juchelková. Řada absolventů aktivních v oboru realizuje odborné přednášky pro studenty VŠB-TUO.

Na oslavu 60. výročí vzniku Katedry energetiky by mělo dorazit na 600 gratulantů. Tolik bývalých absolventů se podařilo kontaktovat organizátorům srazu, který se uskuteční v pátek 11. září ve Světě techniky Dolní oblasti Vítkovice.

Jako čestné hosty katedra pozvala své bývalé vedoucí a někdejší děkany Fakulty strojní. Sraz absolventů začne v 17 hodin, vystoupí na něm nestoři katedry, promítat se bude film o unikátním, nově otevřeném oboru Energetika 21. století určeném
pro zájemce z praxe.

„Moc se těším, doufám, že se potkám se spolužáky z ročníku, což je vždycky příjemné. Ale taková setkání bývají obohacením i profesně, příležitost spolu neformálně hovořit mají lidé se společným základem vědomostí, ale s různými životními i praktickými zkušenostmi,“ prozradil Radomír Štěrba, vedoucí oddělení ochrany ovzduší České inspekce životního prostředí v Ostravě. Podle něj je pro jeho profesi odbornost v oblasti energetiky ideální. „Neumím si představit, že bych svou práci mohl dělat s jiným typem vzdělání. Mé teoretické vědomosti ještě z katedry se mi velmi hodí při kontrole stacionárních zdrojů znečištění ovzduší, současní absolventi různých ekologických oborů mají velkou nevýhodu, že jim chybí mnohé technické znalosti,“ je přesvědčen Radomír Štěrba.    

 

Vloženo: 10. 9. 2015
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět