Platnost příspěvku skončila 20. 11. 2016!

Rektor VŠB-TUO Ivo Vondrák kandiduje v krajských volbách za hnutí ANO 2011

Rektor Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO) Ivo Vondrák kandiduje v nadcházejících krajských volbách jako nestraník za politické hnutí ANO 2011.

Svou kandidaturu rektor oficiálně oznámil 22. září v dopise adresovaném kolegům a studentům. „Nabídku hnutí ANO kandidovat v krajských volbách jsem se po několikaměsíčním zvažování rozhodl přijmout. Tento krok je pro mě výzvou v tom nejlepším slova smyslu a jsem přesvědčen, že k rozvoji našeho regionu mám čím přispět,“ uvedl Vondrák.

Jedním ze silných Vondrákových motivů pro vstup do politiky je možnost získat mandát, na základě kterého bude moci prosazovat kroky, které povedou k rozvoji Moravskoslezského kraje. „Máme na to být lepšími a možná i nejlepšími. Cest jak toho dosáhnout je celá řada a já jsem přesvědčen o tom, že naše budoucnost tkví ve vzdělání, především v tom technickém. Protože to našemu regionu sluší a bez něj to prostě nepůjde,“ dodal Vondrák.

V dopise adresovaném akademické obci rektor zdůrazňuje, že rozhodnutí kandidovat nijak neovlivní jeho výkon ve funkci rektora a pokud od voličů získá mandát, mezi jeho priority bude patřit právě prosazování silného technického vzdělávání jakožto jednoho ze základních pilířů budoucnosti Moravskoslezského kraje. Vondrák současně odmítl kumulaci funkcí. „Pokud v krajských volbách uspěji, funkci rektora předám tak, ať je zajištěn její řádný výkon,“ řekl.

Kontakt pro média:

Klára Janoušková, tel. 733 627 896, klara.janouskova@vsb.cz