Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 25. 9. 2016!

VŠB - Technická univerzita Ostrava spustila třetí ročník obdoby oblíbené soutěže Den D

VŠB-TUO spustila další ročník programu Green Light, jehož cílem je motivovat a podpořit zejména vysokoškolské studenty k realizaci vlastního podnikání. Na závěr programu se vybrané projekty utkají o přízeň porotců, investorů a publika v Startup Show.

„Moravskoslezský kraj patří mezi regiony s nejnižší mírou podnikání“, vysvětluje Martin Duda, ředitel Centra podpory inovací VŠB–TUO. „Náš program mladým lidem se začátky podnikání pomáhá“, dodává Duda. Během uplynulých dvou ročníků se do programu přihlásilo 102 týmů, loni investoři ocenili například navigaci pro nevidomé nebo elektronický stavební deník.

Green Light  podporuje zajímavé a realizovatelné podnikatelské nápady zá­zemím a službami, za které by začínající podnikatel musel jinak zaplatit desítky tisíc korun. Zapojení studenti získají individuální přístup ze strany zkušených expertů a nejlepší týmy získají různorodé služby v hodnotě min. 50 tis. Kč na další rozvoj projektu, ale také příležitost setkat se s investory či pokusit se rozjet projekt v zahraničí.

Před výběrem projektů do tříměsíčního Startup akcelerátoru proběhne workshop, díky kterému si každý uchazeč zpracuje základní podnikatelský záměr a to tak, aby byl schopen odpovědět, co je jeho produktem, jaký problém řeší, kdo je jeho zákazníkem a co bude projektu přinášet zisk. V rámci akcelerátoru pak účastníci podstupují intenzivní přípravu formou prak­tických workshopů a individuálních konzultací. Mezi mentory se i letos objeví řada významných odborníků, kteří mladým týmům poskytnou cenné rady a zkušenosti.  

Během uplynulých dvou ročníků se do programu přihlásilo 102 projektů, zejména z řad studentů. Osmnáct z nich se propracovala až do finále, včetně prezentace na závěrečné Startup Show, kde své nápady prezentovaly jak před širokým publikem, tak před odbornou porotou a investory. Mnohé z těchto projektů se dále úspěšně rozvíjí a to i díky získané následné investici a kontaktům a znalostem z programu Green Light. Zaměření projektů je velmi různorodé, v minulých ročnících uspěl například elektronický stavební deník, elektrický skateboard či řešení umožňující slepým a zrakově postiženým lidem svobodnější pohyb v terénu.

I v tomto roce program podpořila řada významných společností či vývojářských firem, jako Deloitte, Software Solutions, Rainfellows, Software Development Europe a mnoho dalších. Nově se do programu kromě ostravských vysokých škol zapojila i Slezská univerzita v Opavě.

Přihlášky do programu je možné zasílat prostřednictvím e-přihlášky na webových stránkách, a to do 30. října 2015. Veškeré informace o programu, mentorech a podpořených projektech se dozvíte na stránkách greenlight.vsb.cz.

Kontakt pro média: Veronika Čerbáková, veronika.cerbakova@vsb.cz, tel: 732 618 310

 

Vloženo: 29. 9. 2015
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět