Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2016!

Sdružení výtvarníků TROJICE vystavuje v galerii univerzity

V pondělí 5. října 2015 zahajuje v galerii Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO) výstava s názvem TROJICE 2015. Malby a tisky na hedvábí Jany Dědochové, keramické plastiky Jany Vítové a pastelové kresby Milana Kaplana mají jedno společné: přinášejí do této doby teplo a klid.

Ostravská autorka Jana Dědochová je absolventka brněnské UMPRUM a malbu a tisky na hedvábí začala studovat v roce 2011. Tvoří tradiční metodou a to fixací nad parou. V galerii jsou k vidění velká plátna i malé hedvábné šátky. Každé z děl hýří barvami a v divákovi navozuje touhu vydat se do dalekých krajů.

Milan Kaplan pracuje jako marketingový specialista. Ve výtvarném umění je samouk, začínal malbou akrylovými barvami a později objevil kouzlo suchých pastelů, které ho charakterizují dodnes. Jeho naivní obrazy působí velmi pozitivně a navozují „příjemno, pohodu a klid.“

Jana Kaplan Vítová je pravidelný účastník a důležitá součást atmosféry bechyňských letních keramických ateliérů. Pracuje s hlínou, vytváří z ní originální objekty, plastiky, „špejlouny“ a interiérové lampy. Její plastiky jsou mile lidské, živé a přátelské.

„Chceme a věříme, že každý návštěvník výstavy si v našich dílech najde něco, co je mu blízké a co ho oslovuje", říká o výstavě Jana Dědochová.

Součástí výstavy bude také výběr keramických prací účastníků expedice „Školní výlet do Bechyně“ Petra a Ireny Ondruchové, Mirky Lešnovské, Jiřího Opavského, Zdeny Kawulokové, Dorky Segeťové a Ireny Cudlínové.


Výstava TROJICE 2015 je v galerii univerzity k vidění až do 30. října 2015.

Vloženo: 5. 10. 2015
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět