Platnost příspěvku skončila 29. 10. 2016!

VŠB-TUO navazuje spolupráci s islandskými univerzitami

Od 12. -16. 10. hostila VŠB-TUO zástupce islandských univerzit, University of Iceland a Reykjavik University.

V rámci akce „Islandský týden v Ostravě“ proběhly prezentace všech zúčastněných univerzit s cílem najít společná témata pro výzkumné projekty a výzkumní pracovníci budou mít rovněž možnost osobně diskutovat s islandskými kolegy o dalších možnostech spolupráce.

Cílem spolupráce s islandskými univerzitami je posílení mezinárodní spolupráce ve vědě a výzkumu, zvýšení počtu mobilit studentů i akademických pracovníků a příprava společných projektů. „Rozsah a úroveň vzdělávacích a výzkumných aktivit v kombinaci s kvalitním zázemím laboratoří a dostupných přístrojů, včetně superpočítačů, na nás udělala velmi dobrý dojem. Perspektivními obory pro spolupráci se jeví zejména využívání alternativních zdrojů energie, informační technologie, či biomedicínský výzkum,“ zhodnotil návštěvu Ari Kristinn Jónsson, rektor Reykjavik University.

Kromě plánované spolupráce při přípravě společných výzkumných projektů budou výsledkem návštěvy islandských partnerů i uzavřené smlouvy o spolupráci a podpoře mobilit studentů a akademických pracovníků mezi zúčastněnými univerzitami.

Islandský týden v Ostravě je součástí projektu „Institutional cooperation of VSB - Technical University of Ostrava and Icelandic universities“, financovaného z Fondů EHP (EEA Grants).

Vloženo: 14. 10. 2015