Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2015!

Studenti středních škol budou na půdě VŠB-TUO stavět mosty ze špejlí

Studenti středních škol budou na půdě VŠB – Technické univerzity Ostrava stavět mosty ze špejlí. Vystačit si musí pouze s provázkem, špejlemi a lepidlem. Třetí ročník soutěže Bridge Builder Contest proběhne v prostorách Fakulty stavební v úterý 3. listopadu 2015 od 9.00 hodin. Soutěž pořádá studentská organizace IAESTE VŠB-TUO.

Do třetího ročníku praktické soutěže pro studenty středních škol Moravskoslezského kraje je přihlášeno 20 tříčlenných týmů. Jejich úkolem bude postavit model mostu ze špejlí, lepidla a provázků tak, aby překlenul požadovanou mezeru a měl co největší poměr nosnost-váha. Dalšími kritérii soutěže jsou technické zpracování a design, která bude hodnotit odborná porota složená z akademických pracovníků Fakulty stavební a Fakulty strojní.

"Vítězný most z loňského ročníku soutěže vážil 207 gramů a unesl 32,2 kilogramů. Věřím, že i letos se účastníci soutěže přesvědčí, že technika není nic, čeho by se měli obávat“, říká jedna z organizátorek soutěže Dominika Krištofová z IAESTE VŠB-TUO.

Samotná soutěž začne v 9:00, kdy soutěžící budou stavět své mosty, a po destrukčních zkouškách proběhne v 16:30 vyhlášení vítězů.

Soutěž je zaměřena především na aktivní studenty středních stavebních a strojních škol, kteří mají zájem poměřit své schopnosti s ostatními školami a zasoutěžit si o věcné odměny. Druhého ročníku soutěže se zúčastnilo 63 studentů z šesti středních škol kraje. Mezi soutěžícími převládali studenti třetích ročníků.

Kontakt pro média:

Klára Janoušková