Platnost příspěvku skončila 31. 3. 2016!

BGF 2016 - STÁŽ (Program "STAGE")

Francouzské velvyslanectví v ČR nabízí českým studentům možnost získat stipendium francouzské vlády na výzkumnou stáž ve všech vědních oborech (a jejich podoborech).

Francouzské velvyslanectví v ČR nabízí českým studentům možnost získat stipendium francouzské vlády na výzkumnou stáž ve všech vědních oborech (a jejich podoborech), a to zejména v následujících oblastech:

•  Přírodní vědy a vědy o Zemi
  • Exaktní a inženýrské vědy
  • Ekonomické a právní vědy
  • Humanitní a společenské vědy
  • Lékařství

Francouzské velvyslanectví v ČR nabízí českým studentům stipendia na stáž ve Francii v délce od 1 do 3 měsíců na univerzitách, ve výzkumných centrech, knihovnách nebo fakultních nemocnicích (CHU).

Stáž by měla odpovídat potřebám žadatele na pobyt ve Francii: např. seznámit se ve Francii s technikou, která v České republice není dosud známa, studium děl, která nejsou v České republice k dispozici, vypracovat studii týkající se Francie či absolvovat ve Francii speciální krátkodobé studium.

Komu je program určený

Stipendia francouzské vlády na uskutečnění stáže ve Francii jsou určena studentům české národnosti doktorandského a post-doktorandského stupně vysokoškolských studií. Přičemž postdoktorand musí působit buď na vysoké škole či univerzitě anebo při výzkumné instituci.

Žádosti

Vlastní žádost o stipendium připravená podle pokynů uvedených v « Podmínkách žádosti o stipendium ». Žádost o stipendium musí být doručena v jedné zásilce do 11. března 2016, 17:00 (datum doručení, nikoliv datum poštovního razítka) zástupce atašé pro vědu a vysoké školy (viz kontakt níže)

Dokumenty, které žádost musí obsahovat, jsou uvedeny v informační brožuře, kterou naleznete v příloze nebo je ke stažení zde.

Více informací na adrese: http://www.ifp.cz/bgf-2015-ST?lang=cs

Kontakt

Žadatelé o stipendium, kteří by rádi získali podrobnější informace, které nejsou uvedené v informační brožuře, se mohou obrátit na:

Zástupce atašé pro vědu a vysoké školy

Francouzský institut v Praze
Vědecká a univerzitní sekce