Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2016!

Galerie univerzity v prosinci představí Podněty přírody

V pondělí dne 30. listopadu 2015 zahajuje v galerii Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO) výstava obrazů s názvem PODNĚTY PŘÍRODY, dvojice autorů Aleny Světlíkové a Ludvíka Kubečky. Oba členové výtvarné skupiny GAMA zde vystavují obrazy vytvořené klasickou výtvarnou technikou olejomalby.

Pro Alenu Světlíkovou je to současně výstava u příležitosti životního jubilea, kterou potvrzuje, že stále zvládá mistrovským způsobem ztvárňování svých nejoblíbenějších námětů – květin a kytic.  S precizností a s pečlivostí sobě vlastní, vytváří díla, která jsou pohlazením po duši každého vnímavého pozorovatele. Současně jsou oázou klidu a příjemnou ozdobou v každém interiéru.

Ludvík Kubečka vystavuje témata trochu odlišná. Veduty městské i venkovské krajiny, které lze najít citlivým pohledem malíře v místech, dosud nenarušených překotnou lidskou činností. Tyto náměty zachycuje v plenéru, v proměnách ročních období.

Výstava je jedinečnou příležitostí, jak si silným estetickým zážitkem navodit příjemnou náladu před následujícím vánočním obdobím.

Výstava je zpřístupněna do úterý 22. prosince 2015.

Vloženo: 30. 11. 2015