Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2017!

Nejúspěšnější účastníci krajských kol budou řešit ve finále Fyzikální olympiády experimentální úlohy na VŠB – Technické univerzitě Ostrava

Na nové celoškolské Katedře fyziky VŠB-TUO proběhne praktická část Fyzikální olympiády, která se koná ve dnech 2. – 5. února na několika místech Moravskoslezského kraje. Jedná se již o 57. ročník olympiády a účastní se jej 48 nejúspěšnějších středoškoláků z celé České republiky. Záštitu nad akcí, podporující studium technických oborů, převzal mimo jiné i rektor VŠB – Technické univerzity Ostrava Ivo Vondrák.

„Fyzika je jedním z předmětů, ze kterého mají uchazeči o studium na naší univerzitě velké obavy. Proto podporujeme všechny akce, které tuto disciplínu propagují a popularizují,“ říká rektor Ivo Vondrák. „Fyzikální olympiáda je nejprestižnější fyzikální soutěž pro střední školy. Ti nejlepší postupují do mezinárodního kola,“ dodal Vondrák.

Na VŠB – Technické univerzitě Ostrava bude olympiáda probíhat ve čtvrtek 4. února 2016. 48 soutěžících, rozdělených do dvou skupin, zde bude na Katedře fyziky řešit experimentální úlohu. Odpoledne je čeká prohlídka Národního superpočítačového centra IT4I včetně vědeckovýzkumných laboratoří Katedry fyziky.

„Pro samotné soutěžící na olympiádě je nejpřínosnější skutečnost, že mohou své vědomosti porovnat nejen s tuzemskou, ale ti nejlepší následně i s mezinárodní elitou v tomto oboru,“ říká vedoucí celoškolské Katedry fyziky VŠB-TUO Jiří Luňáček.

Fyzikální olympiádu pořádá Gymnázium Mikuláše Koperníka, Bílovec, p. o. spolu s Jednotou českých matematiků a fyziků ve spolupráci s VŠB-TUO a Dolní oblastí Vítkovic.

Vloženo: 3. 2. 2016