Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 24. 2. 2016!

Ostravské univerzity podpořily nadějné podnikatelské projekty. Ty nejlepší se utkaly před porotou a investory.

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava ve spolupráci s dalšími ostravskými vysokými školami uspořádala již třetí ročník oblíbené Startup Show, obdoby televizního pořadu Den D. Akce, která hostila přes 200 diváků je největší svého druhu v Moravskoslezském kraji.

Do finále soutěže postoupilo sedm projektů, které prošly tříměsíčním intenzivním programem na podporu podnikání Green Light. Program mladým týmům poskytl znalosti nezbytné pro rozjezd vlastního podnikání.

Týmy prezentovaly před porotou složenou z investorů a expertů z podnikatelské sféry své podnikatelské záměry s cílem nejen vyhrát některou z cen, ale také získat případné investice a představit své projekty široké veřejnosti.„Univerzitní GreenLight je důležitý proto, že není pouze o nápadech, ale především o těch, které mají skutečný ekonomický potenciál“, vysvětluje rektor VŠB-TUO Ivo Vondrák.

Cenu hlavního partnera SDE Software Solutions získal, z rukou amerického investora Donnieho Goinse, Viktor Nawrath se svým projektem Sliders.cz. „ Z pohledu pana Goinse má právě tento projekt velký potenciál uspět na americkém trhu a výhra v hodnotě 50 000 Kč mu může pomoci posunout se kupředu“, okomentoval rozhodnutí investora Martin Duda, ředitel Centra podpory inovací VŠB-TUO. Sliders.cz je multiplatformní hudební přehrávač, ve kterém může klient poslouchat hudbu od všech svých oblíbených poskytovatelů v nepřetržitém mixu, a současně ji dynamicky ladit přesně podle své chuti. Tuto aplikaci mohou využívat především kavárny a restaurace, a jednoduše tím navodit tu správnou atmosféru.

Porotu i publikum ohromil projekt EnLog a Radim Malinowski si tak odnesl hned dvě ceny. Enlog je systém měření efektivity osvětlovacích soustav ve skladech, výrobních halách apod. „Systém enLog nasadíme ve kterékoliv firmě a monitorováním jednoduše zjistíme, kolik ji dokážeme ušetřit na elektřině. Mnohdy je to až 80 %“, říká Malinowski. „Program Green Light mě naučil jak uchopit prezentaci svého produktu a jak nastavit svůj business plán“, dodal.

Vedle vítězných nápadů se představil například projekt na výstavbu rodinných domů využívající zeminy jako izolantu, elektronická evidence účtenek, aplikace propojující nabídku a poptávku či online cvičební program pro maminky.

Green Light je projektem Centra podpory inovací VŠB-TU Ostrava a dalších partnerů, který především studentům pomáhá zrealizovat podnikatelské nápady. Jeho cílem je podpořit zajímavé a realizovatelné podnikatelské nápady službami, za které by začínající podnikatel musel zaplatit desítky tisíc korun a kvalitně tak urychlit start podnikání.

„Cílem programu Green Light není pouze podpořit inovativní projekty, ale také popularizovat podnikání u široké veřejnosti. Statistiky bohužel ukazují, že míra podnikání je v České republice, natož

pak v našem kraji, ve srovnání s jinými částmi světa velmi nízká “, uvádí Martin Duda.

Do třetího ročníku se na podzim loňského roku přihlásilo 43 projektů, z nich 16 se účastnilo tříměsíčního školení. Nejlepších sedm týmů bylo vybráno, aby se utkaly před porotou a investory o ceny v hodnotě 150 000 Kč.

Kontakt pro média:

Veronika Čerbáková

veronika.cerbakova@vsb.cz

732 618 310

Vloženo: 24. 2. 2016
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět