Platnost příspěvku skončila 31. 3. 2018!

Potvrzeno! VŠB – Technická univerzita Ostrava je nejlepší vysokou školou v ČR!

Prestižní britský žebříček Times Higher Education dnes zveřejnil seznam 200 nejlepších univerzit v Evropě. Vedou suverénně školy z Velké Británie – Oxford, Cambridge. Na 170. místě se ale objevila ostravská VŠB - Technická univerzita Ostrava jako jediný český zástupce.

Tato univerzita tak potvrdila své prvenství v České republice z loňského roku. Detaily žebříčku zde: https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/best-universities-in-europe-2016

„Opětovné potvrzení naší první pozice v České republice mne velmi potěšilo,“ řekl rektor Ivo Vondrák rektor VŠB-TUO. "Stejně jako loni říkám, že pro nás není důležitá konkrétní pozice, ale to, že žebříček ukazuje naše dlouhodobé úsilí o intenzivní spolupráci s průmyslem, kvalitní uplatnění absolventů a excelenci ve výzkumu. To jsou věci, které nám zůstanou.“

„Přál bych si, aby se nám podařilo obhájit toto umístění i v dalších letech. Je to jedna z důležitých cest, jak oznámit světu, že i v České republice, a zejména Ostravě, umíme poskytovat vzdělání tolik potřebným technikům, generovat vědecké výsledky a úzce spolupracovat s praxí,“ doplnil rektor.

Hodnocení, podle kterého drží Vysoká škola báňská  - Technická univerzita Ostrava v rámci českých univerzit prvenství, se uskutečnilo v několika oblastech. Hodnotila se například kvalita výuky, počet vyučujících na studenta, příjem instituce, příjem z průmyslu. Dalším ukazatelem byl objem výzkumu a jeho reputace a v neposlední řadě mezinárodní působnost univerzity, to znamená počet zahraničních studentů či vyučujících. Detailní metodika hodnocení však známá není a univerzity nemají žádnou možnost hodnotící kritéria ovlivnit.

„Žebříčky zajisté zvyšují prestiž univerzit. Důležitější je ale každodenní práce akademických pracovníků a vědců, kteří soustavnou činností posouvají hranice poznávání dále, přinášejí inovativní nápady využitelné pro budoucnost, a také spokojenost studentů, kterým své znalosti a zkušenosti předávání a připravují je, aby obstáli v moderním světě,“ poznamenal rektor Vondrák.

Vloženo: 10. 3. 2016