Platnost příspěvku skončila 29. 7. 2018!

Tradiční jarní Mineralogické setkání se uskutečnilo 9. dubna na VŠB – Technické univerzitě Ostrava

V sobotu 9. dubna 2016 se v prostorách auly VŠB – Technické univerzity Ostrava v Porubě již tradičně sešli zájemci o neživou přírodu. V 9 hodin zde začalo jarní Mineralogické setkání.

Mineralogické setkání je každoročně spojeno s výstavou přírodnin, fosilií a šperků. „Na sobotu 9. dubna bylo přihlášeno více než sto vystavovatelů z Čech, Slovenska a Polska, kteří na ploše 250 m2 představili ukázky ze světa nerostů. Výstavní a prodejní plochy zaplnily kromě minerálů, zkamenělin a výrobků z přírodnin také odborná literatura, známky, mince a další předměty, které se tematicky váží ke geologii a k hornictví," říká jedna z organizátorek setkání Martina Polášková.

Mineralogická setkání na VŠB – Technické univerzitě Ostrava se konají pravidelně dvakrát ročně, vždy na jaře a na podzim. „Podzimní výstavu navštívilo téměř 1400 účastníků a s nabídkou vystavovaného sortimentu byli velmi spokojeni. Na Mineralogickém setkání nechyběly autorské šperky či jiné ozdobné a dekorační předměty“, popisuje podzimní setkání Polášková.

Jako pokaždé při konání akce byly současně zdarma zpřístupněny sbírky Geologického pavilonu prof. F. Pošepného. Geologický pavilon je veřejnosti běžně přístupný pouze ve všední dny.

Bližší informace o Mineralogickém setkání lze nalézt na webových stránkách Geologického pavilonu: http://geopavilon.vsb.cz/ nebo na telefonním čísle 597 325 392.

Vloženo: 11. 4. 2016