Platnost příspěvku skončila 29. 4. 2018!

Studenti VŠB – Technické univerzity Ostrava budou stavět mosty ze špejlí

Již třetí ročník stavitelské soutěže tříčlenných týmů Bridge Builder Contest se uskuteční v úterý 19. dubna na Fakultě stavební VŠB-TUO. Studenti musí v rámci soutěže postavit most ze tří balíčků špejlí, který překlene 75 cm mezeru mezi dvěma stoly. Mosty jsou následně podrobeny zátěžové zkoušce. Nejlepší stavitelé obdrží věcné ceny.

Bridge Builder Contest je stavitelskou soutěží tříčlenných týmů složených ze studentů VŠB – Technické univerzity Ostrava. Tým musí postavit most ze tří balíčků špejlí, který překlene 75 cm mezeru mezi dvěma stoly. „Soutěže se účastní jak studenti domovské Fakulty stavební, tak studenti ostatních fakult. Průměrně se do soutěže zapojuje na 15 týmů,“ říká vedoucí pobočky pořádající IAESTE VŠB-TUO Ostrava Dominika Krištofová.

Bridge Builder Contest se uskuteční v úterý 19. dubna od 8:00 hod v areálu Fakulty stavební VŠB-TUO v Ostravě-Porubě.

Na konci dne budou mosty postavené ze špejlí zhodnoceny odbornou porotou. Mosty musí projít zátěžovou zkouškou, ale důležitý je také jejich design. „Rozhodující je samozřejmě technické provedení, ale velký důraz klademe i na originalitu stavby a její vzhledovou stránku,“ vysvětluje systém hodnocení členka poroty Petra Polesová. Most s nejlepším poměrem své hmotnosti k nosnosti a přihlédnutím k bodům za design vyhrává!

Bridge Builder Contest se na VŠB-TUO koná již potřetí a vždy v letním semestru. Na podzim soutěž probíhá pro střední školy také na půdě Fakulty stavební. V porotě soutěže zasedají odborníci z praxe, letos konkrétně půjde o zástupce firem STRABAG, Dopravoprojekt, Bystroň Group a dále také členy popularizačního týmu VŠB-TUO.

Soutěž pořádá mezinárodní studentská organizace IAESTE. IAESTE vznikla už v roce 1948 v Londýně. Cílem organizace je podporovat studenty při výjezdech do zahraničí a pomáhat jim získat odborné praxe v cizích zemích. Během své více jak šedesátileté historie se myšlenka rozšířila do více než 85 zemí po celém světě. Každý student vysoké školy s technickým zaměřením má jedinečnou možnost vyjet na několikaměsíční odbornou praxi. Jediné, co pro to musí udělat, je vybrat pro sebe tu pravou praxi a zúčastnit se pohovoru na své vysoké škole.

Pro více informací o soutěži a organizaci IAESTE navštivte webové stránky http://bbc.iaeste.cz/ostrava/.

Vloženo: 18. 4. 2016