Platnost příspěvku skončila 30. 6. 2017!

Místo studentů budou v aule VŠB-TUO vystupovat artisté

Aula VŠB-TUO se během druhého červnového víkendu promění v hlavní scénu festivalu nového cirkusu CIRKULUM. Záměrem festivalu CIRKULUM je pomoci oživit veřejný prostor a motivovat jeho obyvatele k aktivnímu přístupu k místům, ve kterých společně žijeme. VŠB-TUO se jako významná součást Poruby do uměleckých a kulturních aktivit v této čtvrti zapojuje a poskytuje nejen svoje prostory.

Festival CIRKULUM je první mezinárodní festival svého druhu na severní Moravě. Originální koncept festivalu, který nemá obdoby na Moravě ani ve Slezsku, zahrnuje prezentaci a popularizaci uměleckých žánrů jako jsou nový cirkus, pantomima či pouliční, pohybové a improvizační divadlo. Festival se bude konat v Ostravě Porubě na Hlavní třídě
a v areálu VŠB-TUO. Většina festivalového programu je volně přístupná.

Hlavní festivalová představení se uskuteční v aule VŠB-TUO. V pátek bude uvedena inscenace The Strange Comedy (Kanada / USA), v sobotu Black Blues Brothers (Keňa).
Po sobotním představení v aule čeká diváky promítání letního kina v atriu vedle auly. Diváci spatří snímek „Muž, který se směje.“ V hlavní roli uvidí legendárního francouzského herce Gérarda Depardieu. Film vznikl částečně v české koprodukci v Barrandovských ateliérech
a zajímavostí je, že se na filmu podílelo sdružení Cirkus trochu jinak, tedy hlavní organizátoři festivalu CIRKULUM. „Jsem rád, že naše technická univerzita umí vedle prostorů pro výuku a konference nabídnout zázemí i kvalitnímu kulturnímu programu s mezinárodním přesahem,“ říká rektor univerzity Ivo Vondrák.

Návštěvníky festivalu čekají provazochodci, žongléři, hudebníci, veřejná knihovna, design market, kreativní dílny, relaxační zóny, knihovničky, živé sochy, galerie pod otevřeným nebem a mnohé další. Na festivalové promenádě - Hlavní třídě v Porubě - bude postaven i stan VŠB-TUO, kde budou k dispozici hlavolamy, technické hračky, roboti a obří puzzle. Vše vypukne v pátek 10. června a potrvá až do neděle 12. června.

Vloženo: 8. 6. 2016