Platnost příspěvku skončila 30. 6. 2018!

VŠB-TUO pomáhá svým absolventům s pracovním uplatněním

Od 27. června do 1. července mají čerství absolventi i studenti VŠB-TUO jedinečnou možnost navštívit Kariérní týden, který jim pomůže v nasměrování jejich kariéry a usnadní jim vstup do jejich prvního zaměstnání.

„Kariérní týden si bere to nejlepší z Kariérního centra i z Kariéry PLUS. Čerství absolventi, kteří ještě nejsou rozhodnutí, kam nastoupí do zaměstnání, mají možnost zapracovat na své kariéře,“ uvádí rektor VŠB-TUO Ivo Vondrák a dodává: „pro studenty je to příležitost, jak si nanečisto vyzkoušet věci, které je pak reálně čekají“. Kariérní týden startuje v pondělí 27. června v učebnách budovy D v Ostravě – Porubě. Pro studenty jsou přichystané pohovory nanečisto a to i v anglickém jazyce, série workshopů, návštěvy některých firem a mnoho dalšího.

Hned první den se můžou návštěvníci připravit na POHOVOR BEZ STRESU. Mohou si nechat zkontrolovat CV a LinkedIn profil, otestovat jazykové dovednosti nebo navštívit praktické semináře s tématy Jak správně napsat CV, Jak se připravit na pracovní pohovor, aneb nebojte se být jiní, Praktické rady k přijímacímu pohovoru. To vše s odborníky z praxe – např. s Gábinou Wojaczkovou z firmy Kvados.

Druhý den Kariérního týdne je nazván DEN PLNÝ WORKSHOPŮ. Od devíti do třinácti hodin budou probíhat workshopy s názvy: ACCA Business Challenge, Generace Y a Generace Z: bude se mi líbit ve firmě X?, Personal Brand - prodejte svou osobní značku na trhu práce, Buďte hvězda LinkedIn: tipy a triky, jak tuhle síť zkrotit a Assessment centrum. Všechny semináře budou opět pod vedením odborníků přímo ze zúčastněných firem.

Třetím dnem Kariérního týdne je OCHUTNÁVKA SLUŽEB KARIÉRNÍHO CENTRA VŠB-TUO. Budeme se zejména věnovat individuálním konzultacím CV a koučingu.

V rámci čtvrtého a pátého dne se budou moci čerství absolventi vydat na exkurzi přímo do firem, kde je pro ně připraven bohatý program. Na návštěvu mohou vyrazit do firmy Brose, ČEZ a.s., Grafton, Siemens, OKIN, Moneta Money Bank, PwC, NetDirect a MSA.

„Celá nabídka Kariérního týdne je ještě mnohem pestřejší, proto zájemcům doporučujeme prozkoumat web Kariérního centra VŠB-TUO a sledovat nás na facebooku Kariéry PLUS,“ doplňuje organizátorka akce Karin Krumlová. Veškerý program Kariérního týdne je pro studenty a absolventy Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava zdarma, nicméně na jednotlivé akce je potřeba se předem registrovat na webu http://www.vsb.cz/kariernicentrum/cs/pro-studenty/karierni-tyden/.

Na VŠB – TUO funguje systematická podpora studentů a absolventů pro vstup na pracovní trh po absolvování studia. Kariérní centrum VŠB-TUO celoročně nabízí semináře a workshopy, koučink, konzultace k CV nebo osobnostní testování a tvorbu profesionálního fota na životopis. Součástí je i veletrh pracovních příležitostí Kariéra PLUS, pořádaný vždy v březnu, jenž představuje více než stovku nejzajímavějších zaměstnavatelů.

Vloženo: 24. 6. 2016