Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 30. 9. 2016!

National Science Foundation (NSF) - GRANTY A STIPENDIA v programu PIRE

National Science Foundation (NSF) - GRANTY A STIPENDIA v programu PIRE
Nová výzva programu PIRE, National Science Foundation (NFS) – termín pro předběžné návrhy 14. září 2016

Dne 17. června 2016 vyhlásila americká National Science Foundation (NSF) novou výzvu programu PIRE (Partnerships for International Research and Education).

Oproti minulé výzvě je nyní partnerskou zemí i Česká republika, neboť v lednu tohoto roku vyjádřily formální zájem o spolupráci s NSF v rámci PIRE Technologická agentura ČR (TA ČR) a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT). Kromě ČR se novými partnerskými zeměmi staly i Brazílie, Irsko, Itálie, Mexiko, Norsko, Polsko a Švýcarsko.

V rámci nové výzvy očekává NSF podpoření 8 až 12 projektů, přičemž každý z nich by měl průměrně obdržet částku v hodnotě 4 miliony USD pro dobu pěti let.

Termín pro podání předběžných návrhů projektů je 14. září 2016.

Žádosti o granty v rámci PIRE mohou podávat pouze US instituce. Pokud se české subjekty chtějí do programu zapojit, musí si nejdříve na US straně najít vědecký tým, jenž o grant požádá a jenž uvede české vědce jako zahraniční partnery. Návrh na projekt může podat jakákoliv US instituce, která disponuje Ph.D. programem a zabývá se oborem, který je ze strany NSF podporován. NSF může proplácet pouze náklady spojené s US vědci. Náklady na českou část projektu budou hrazeny následně dle platných rozpočtových pravidel a legislativy ČR a za podmínek příslušných veřejných soutěží podprogramu INTER-ACTION, programu INTER-EXCELLENCE, kontaktní osoba: maria.krausova@msmt.cz

Celý text výzvy lze nalézt na následující stránce: http://www.nsf.gov/pubs/2016/nsf16571/nsf16571.htm.

Vloženo: 18. 7. 2016
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 9320 - Řízení VaV
Zpět